SPRAWDŹ RÓWNIEŻ:
Omnidrill 2 l Omnident
Omnidrill 2 l Omnident

49,90 zł

szt.
Chusteczki CaviWipes 160 szt. w pojemniku Kerr
Chusteczki CaviWipes 160 szt. w pojemniku Kerr

23,90 zł

Cena regularna: 29,90 zł

szt.
Omni ProfiCleaner 150 ml Omnident
Omni ProfiCleaner 150 ml Omnident

14,90 zł

szt.
Kątnica CA NOVA 1:5 L ze światłem MS Bien-Air
Kątnica CA NOVA 1:5 L ze światłem MS Bien-Air

3 199,00 zł

Cena regularna: 3 499,00 zł

szt.
Omnipur 1 l Omnident
Omnipur 1 l Omnident

54,90 zł

szt.
Upychadło kulkowe Omnident
Upychadło kulkowe Omnident

29,90 zł

Upychadło Omnident
Upychadło Omnident

31,90 zł

Skaner wewnątrzustny iTero Element Flex
Skaner wewnątrzustny iTero Element Flex

59 900,00 zł

szt.
Producenci
Certyfikaty
Sterylizacja narzędzi

Sterylizacja jest zniszczeniem wszystkich wegetatywnych i przetrwalnikowych form mikroorganizmów. Podczas procesu wyjaławiania, działają czynniki fizyczne takie jak temperatura i ciśnienie. Proces ten pozwala na osiągnięcie całkowitej neutralizacji wirusów, bakterii oraz grzybów. Celem sterylizacji jest przygotowanie materiałów i narzędzi medycznych w taki sposób, aby można je było stosować w sposób bezpieczny, zarówno dla operatora jak i pacjenta.

Sterylizacja narzędzi, jest kategorią naszego sklepu, skupiającą szeroka gamę produktów, niezbędnych do przeprowadzenia właściwego procesu sterylizacji, w Państwa placówkach medycznych. Kasety do sterylizacji narzędzi, rękawy papierowo - foliowe, papier krepowany, metkownice do znakowania pakietów, taśmy, testy zarówno chemiczne jak i biologiczne oraz wiele innych akcesoriów wykorzystywanych na co dzień, w placówkach medycznych.

Sterylizacja narzędzi

Rękaw foliowy do sterylizacji 200 mm x 200 m Rękaw foliowy do sterylizacji 200 mm x 200 m
Producent: ECS
Cena:

99,90 zł

zobacz więcej
Torebka do sterylizacji 60 x 100 mm 100 szt. Torebka do sterylizacji 60 x 100 mm 100 szt.
Producent: ECS
Cena:

8,90 zł

zobacz więcej
 • nowość
Kaseta prasująca do PRF Kaseta prasująca do PRF
Producent: tools
Cena:

479,00 zł

szt.
zobacz więcej
 • nowość
Testy do sterylizacji Bowie & Dick 10 warstw ECS Testy do sterylizacji Bowie & Dick 10 warstw ECS
Producent: ECS
Cena:

9,90 zł

zobacz więcej
 • nowość

Sterylizacja narzędzi

Sterylizacja jest zniszczeniem wszystkich wegetatywnych i przetrwalnikowych form mikroorganizmów. Podczas procesu wyjaławiania, działają czynniki fizyczne takie jak temperatura i ciśnienie. Proces ten pozwala na osiągnięcie całkowitej neutralizacji wirusów, bakterii oraz grzybów. Prawidłowo wysterylizowane narzędzia, są bezpieczne zarówno dla personelu medycznego jak i pacjenta.

Celem sterylizacji jest przygotowanie materiałów i narzędzi medycznych w taki sposób, aby można je było stosować w sposób bezpieczny, zarówno dla operatora jak i pacjenta. Dlatego warto pamiętać o tym, że dla uzyskania tego efektu, konieczne jest zachowanie odpowiednich standardów, na każdym z etapów sterylizacji.

Trochę historii.

Dopiero kilkaset lat temu, wraz z rozwojem technologii wynaleziono mikroskop, który wprowadził ludzkość do nieznanego dotąd, tajemniczego świata. W 1674 roku Anthony van Leeuwenhoek, holenderski kupiec i naukowiec, skonstruował pierwszy mikroskop, który wykorzystywał początkowo do oceny jakości zakupionych tkanin. Pewnego dnia, z ciekawości, obejrzał pod mikroskopem kroplę wody, pochodzącą z pobliskiego stawu. Ku jego zaskoczeniu, ujrzał w niej bardzo liczne, niewielkie stworzenia, których nie był w stanie dostrzec gołym okiem. Woda tętniła życiem, była pełna ukrytego świata mikro zwierząt, o czym świat ludzki dotąd, nie zdawał sobie sprawy.

Sterylizacja i jej pokrewne procesy, są następstwem dokonywanych na przełomie stuleci odkryć w medycynie.

W 1877 roku francuski biolog Louis Pasteur, odkrył związek pomiędzy drobnoustrojami o laseczkowatym kształcie a chorobą bydła i owiec. Choroba ta zwana wąglikiem, masowo zabijała zwierzęta. Pasteur uświadomił sobie, że choroba rozwija się, gdy “małe stworzonka“, jak je wtedy określano, dostają się do organizmu zwierząt. Odkrycie to stanowiło początek zrozumienia przyczyn wielu chorób i sposobów ich zapobiegania. W kolejnych latach francuski biolog odkrył, że wiele z tych “ stworzeń “ dostrzeżonych pod mikroskopem, można zabić poprzez ogrzewanie. Opracował metodę konserwacji mleka, pozwalającej na jego dłuższe przechowywanie. Metoda ta nazwana została pasteryzacją. W 1881 roku niemiecki lekarz Robert Koch skonstruował pierwszy pojemnik do sterylizacji i opracował zasady pracy na sali operacyjnej. Jednak za wynalazcę kotła parowego, uważa się francuskiego fizyka Denisa Papina, który w 1681 roku zaprezentował kocioł z zaworem bezpieczeństwa, będący pierwowzorem autoklawu i szybkowaru.

W 1886 roku niemiecki chirurg, profesor na Uniwersytecie w Dorpacie, wprowadził sterylizację parową a kilka lat później, spopularyzował aseptykę w chirurgii. Wraz z rozwojem medycyny, następuje ustawiczny rozwój, również w zakresie sterylizacji. Sterylizacja narzędzi jest kategorią naszego sklepu, skupiającą szeroką gamę produktów, niezbędnych do przeprowadzenia właściwego procesu sterylizacji, w placówkach medycznych.

Kategoria sterylizacja narzędzi zawiera:

 • rękawy,
 • testy kontroli sterylizacji,
 • torebki,
 • akcesoria

Rękawy:

w tej sekcji zgromadziliśmy dla Państwa różnych rozmiarów rękawy papierowo - foliowe, przeznaczone do sterylizacji narzędzi i sprzętu medycznego. Rękawy proste lub fałdowe, umożliwiające sterylizację większej ilości instrumentów lub instrumentów o większych rozmiarach.

Testy kontroli sterylizacji:

w tym dziale znajdziecie Państwo chemiczne i biologiczne testy do kontroli procesu sterylizacji, których wskazania stanowią potwierdzenie prawidłowości przeprowadzonego procesu. Dział ten zawiera również testy Bowie & Dick, taśmy do sterylizacji, samoprzylepne etykiety do pakietów,

 • testy chemiczne - są najczęściej stosowaną formą oceny skuteczności procesu sterylizacji stosowana w sterylizatorach parowych. Testy zwykle paskowe, posiadają naniesiona substancję zmieniającą kolor pod wpływem czynników fizycznych takich jak temperatura i ciśnienie.
 • testy biologiczne - czyli testy ampułkowe, przeznaczone do testowania zarówno w sterylizatorach parowych jak i plazmowych
 • testy Bowie & Dick - służą do codziennej kontroli autoklawów z systemem parowym
  .

Torebki:

gotowe do użycia torebki, przeznaczone do sterylizacji instrumentów. Torebki mają różne wymiary i są zakończone samoprzylepną, specjalną taśmą, dzięki czemu nie wymagają użycia zgrzewarki.

Akcesoria:

w tym dziale znajdziecie Państwo osprzęt i dodatki wykorzystywane w procesach sterylizacji. Kasety do sterylizacji narzędzi, metkownice do znakowania pakietów, samoprzylepne taśmy do zamykania pakietów czy papier krepowany wykorzystywany do pakowania małych i średnich zestawów zawierających instrumenty medyczne, bieliznę operacyjną czy tekstylia.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z szeroką ofertą naszego sklepu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium