Sporal A - Test biologiczny 10 szt. IBSS Biomed

Dostępność: dostępny
Cena: 74,90 zł 74.90
ilość szt.
Zyskujesz 0 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis produktu

Sporal A 10 szt. wskaźnik kontroli procesu sterylizacji

Producent: IBSS Biomed S.A.

Sporal A - Test biologiczny 10 szt. IBSS Biomed firmy IBSS Biomed.

Sporal A jest biologicznym wskaźnikiem kontroli procesu sterylizacji parą wodną, w nadciśnieniu.

Gabinety stomatologiczne są miejscem, w którym istnieje ryzyko wystąpienia zdarzeń niepożądanych i niebezpiecznych dla zdrowia, zarówno pacjenta jak i personelu medycznego. Do takich zdarzeń, można zaliczyć infekcje bakteryjne, wirusowe i inne związane z naruszenia ciągłości tkanek, przy zabiegach wykonywanych przez lekarzy stomatologów. Główny zagrożeniem dla personelu medycznego, jest zakłucie skażonymi narzędziami stomatologicznymi. Pacjenci mogą ulec zakażeniu, poprzez stosowanie nieprawidłowo wysterylizowanych narzędzi. Dlatego też, niezwykle istotne jest spełnianie wymogów sanitarnych, dla gabinetów stomatologicznych, w celu zmniejszenia ryzyka zdarzeń niepożądanych.

Sporal A stosuje się do potwierdzenia skuteczności procesu sterylizacji w autoklawie. Jest to jedna, z ważniejszych czynności zabezpieczających, zarówno personel medyczny jak ipacjentów gabinetów medycznych. Sporal A jest testem wymaganym przez Sanepid i powinno się go wykonywać zgodnie z aktualnymi wytycznymi.

Przeznaczenie:

  • gabinety medyczne

Zastosowanie:

  • biologiczny wskaźnik kontroli procesu sterylizacji parą wodną w nadciśnieniu,
  • potwierdzanie skuteczności procesu sterylizacji

Wskaźnik ma postać paska bibuły, nasyconego zawiesiną spor szczepu Geobacillus stearothermophilus ATCC 7953 umieszczonego w opakowaniu papierowo - foliowym, zabezpieczonym przed kontaminacją. Na brzegu torebki, umieszczony jest barwny pasek, będący wskaźnikiem chemicznym, zmieniający barwę po przeprowadzonym procesie sterylizacji. Geobacillus stearothermophilus to niepatogenne, Gram-dodatnie laseczki termofilne, charakteryzujące się wytwarzaniem spor, o dużej oporności na działanie wysokiej temperatury i nasyconej pary wodnej w nadciśnieniu. Każdy wskaźnik zawiera nie mniej niż 1 x 105 jednostek zdolnych do przejścia w formy wegetatywne (CFU).

Sposób użycia:

  • wskaźniki testowe włożyć do minimum dwóch pakietów reprezentatywnych dla danego załadunku i umieścić w miejscach najtrudniej dostępnych dla czynnika sterylizującego,
  • przeprowadzić ustalony program sterylizacji,
  • po zakończonym procesie sterylizacji, wyjąć wskaźniki z komory autoklawu i dokonać posiewu w czasie do 2 godzin po ekspozycji,
  • jeżeli wskaźników nie można poddać inkubacji we wskazanym czasie, należy umieścić je w temperaturze pokojowej i w czasie nie dłuższym niż 24 godziny dostarczyć do laboratorium, gdzie zostanie wykonany posiew,
  • kontrolę żywotności drobnoustrojów stanowi wskaźnik nie poddany procesowi sterylizacji

Wskaźniki odpowiadają wymogom normy EN ISO 11138-1,3, posiadają stałe zezwolenie nr HB/649/2000 wydane przez Instytut Naukowo Badawczy Państwowego Zakładu Higieny.

Przechowywanie:

  • w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła,
  • chronić przed zawilgoceniem

W przypadku sterylizacji implantów, zgodnie z ogólnymi wytycznymi, dla wszystkich podmiotów wykonujących procesy dekontaminacji, w tym sterylizacji wyrobów medycznych, testy biologiczne powinny być stosowane do kontroli każdego wsadu, w pozostałych przypadkach częstotliwość stosowania wskaźników biologicznych, zależy od przyjętych procedur zwalniania wyrobów, w danej placówce.

Opakowanie zawiera: Sporal A 10 szt. wskaźniki kontroli procesu sterylizacji.

Wypróbuj również testy z firmy MESAStrip oraz Crosstex

Produkty powiązane

Inni kupili rownież
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium