Testy do sterylizacji STERIM kl. 5 1000 szt. HuFriedyGroup

Dostępność: dostępny
Cena: 669,00 zł 669.00
ilość szt.
Zyskujesz 60 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis produktu

Testy do sterylizacji STERIM kl. 5 1000 szt. HuFriedyGroup

SterimControl to testy kontroli sterylizacji parowej, pozwalające określić, czy zostały osiągnięte parametry krytyczne całego cyklu sterylizacji. Dzięki temu można uzyskać informację, czy wyeliminowane zostały wszystkie mikroorganizmy. Test nie wymaga analizy zmiany koloru, konieczna jest jedynie ocena przesunięcia substancji wskaźnikowej w teście. Substancja wskaźnikowa jest całkowicie bezpieczna, nietoksyczna, pozbawiona dodatku metali ciężkich. Test SterimControl naśladuje działanie wskaźników biologicznych.

W teście odczytać można takie parametry jak czas, temperaturę oraz nasycenia parą. Gdy pojawi się ciemny pasek na integratorze w drugiej strefie, oznacza to wynik pozytywny, czyli zachowanie wszystkich parametrów sterylizacji. Gdy pasek nie dotrze do tej strefy - narzędzie nie są sterylne. Test znajduje zastosowanie we wszystkich typach sterylizacji parowej: grawitacji, cyklach błyskawicznych i sterylizacji próżniowej.

Test SterimControl należy umieścić wewnątrz pakietu przeznaczonego do sterylizacji. Po zakończeniu procesu sterylizacji należy wyjąć wskaźnik i odczytać przesunięcie substancji wskaźnikowej. Średni czas sterylizacji w zależności od temperatury przedstawia się następująco:

  • 118°C przy 40 minutach,
  • 121°C przy 20 minutach,
  • 126°C przy 7,0 minutach,
  • 134°C przy 3,5 minutach.

Opakowanie zawiera 1000 sztuk testów kontroli STERIM kl. V.

Produkty powiązane

Inni kupili rownież
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium