SPRAWDŹ RÓWNIEŻ:
Wytrawiacz stomatologiczny 36% 13 g Arkona
Wytrawiacz stomatologiczny 36% 13 g Arkona

19,90 zł

Cena regularna: 21,90 zł

szt.
Omnidisher MC 5 l Omnident
Omnidisher MC 5 l Omnident

89,90 zł

szt.
PROMOCJA Adhenal SL 30 g Chema do 31.07.2024
PROMOCJA Adhenal SL 30 g Chema do 31.07.2024

1,00 zł

Cena regularna: 13,90 zł

szt.
Omni Adapter do INTRAmatic Omnident
Omni Adapter do INTRAmatic Omnident

29,90 zł

szt.
Płyn do utwardzania 20 ml Omnident
Płyn do utwardzania 20 ml Omnident

25,90 zł

szt.
Pakiet stomatologa Medisept + Plan higieny
Pakiet stomatologa Medisept + Plan higieny

49,90 zł

Cena regularna: 84,60 zł

szt.
Masa silikonowa 35 ml Omnident
Masa silikonowa 35 ml Omnident

34,90 zł

szt.
Klej akrylowo-cyjanowy 10 g Omnident
Klej akrylowo-cyjanowy 10 g Omnident

12,90 zł

szt.
Producenci

Chirurgia


Chirurgia jest kategorią naszego sklepu, skierowaną do lekarzy stomatologów oraz lekarzy specjalistów z zakresu chirurgii stomatologicznej.

W tej kategorii naszego sklepu, zaopatrzycie się Państwo w niezbędne narzędzia i akcesoria, wykorzystywane na co dzień w gabinetach stomatologicznych i placówkach medycznych, podczas przeprowadzania zabiegów chirurgicznych. Skalpele i ostrza chirurgiczne, nici wykorzystywane do szycia ran, opatrunki chirurgiczne i niezbędne akcesoria stosowane do opatrywania ran poekstrakcyjnych, to tylko niektóre z szerokiej gamy produktów dostępnych w tej kategorii.

Kategoria chirurgia naszego sklepu, zawiera szeroką gamę produktów znanych i cenionych firm na rynku medycznym.

Chirurgia

Cutanplast 24 szt. Mascia Brunelli Cutanplast 24 szt. Mascia Brunelli
Cena:

29,90 zł

Cena regularna: 39,90 zł

szt.
zobacz więcej
  • promocja
Alveogyl 10 g Septodont Alveogyl 10 g Septodont
Producent: Septodont
Cena:

149,00 zł

szt.
zobacz więcej
Alfa Pianka pozabiegowa 100 ml ATOS Alfa Pianka pozabiegowa 100 ml ATOS
Producent: ATOS
Cena:

25,50 zł

szt.
zobacz więcej
  • nowość
Gąbki Gelatamp 20 szt. Roeko Gąbki Gelatamp 20 szt. Roeko
Producent: Coltene
Cena:

75,90 zł

szt.
zobacz więcej
Gąbki Gelatamp 50 szt. Coltene Gąbki Gelatamp 50 szt. Coltene
Producent: Coltene
Cena:

229,00 zł

szt.
zobacz więcej
  • nowość
Igłotrzymacz Omnident Igłotrzymacz Omnident
Producent: Omnident
Cena:

39,90 zł

zobacz więcej
Kostka kolagenowa Resorba Kostka kolagenowa Resorba
Producent: Resorba
Cena:

29,90 zł

zobacz więcej
Matodrape serweta ochronna z przylepcem Matopat Matodrape serweta ochronna z przylepcem Matopat
Producent: Matopat
Cena:

14,90 zł

zobacz więcej
Reso-Pac 25 g Hager Reso-Pac 25 g Hager
Producent: HAGER WERKEN
Cena:

75,00 zł

szt.
zobacz więcej
Surgispon 32 szt. Surgispon 32 szt.
Cena:

43,90 zł

szt.
zobacz więcej
Zestaw do ćwiczeń szycia Zestaw do ćwiczeń szycia
Producent: tools
Cena:

49,90 zł

szt.
zobacz więcej
  • nowość

Chirurgia


Chirurgia to dział naszego sklepu, skierowany do lekarzy stomatologów oraz lekarzy specjalistów, z zakresu chirurgii stomatologicznej.

Trochę historii.

Istnienie pierwszych, nieskomplikowanych narzędzi chirurgicznych, wykonanych z kamienia lub kości, potwierdzono w Etiopii. Znalezisko to pochodzi z sprzed ok. 3,4 mln lat temu. Podobne odkrycia sprzed 3,3 mln lat miały miejsce w Kenii, nad najsłynniejszym antropologicznie jeziorem Turkana. W starożytności natomiast, operacje chirurgiczne przeprowadzano przy użyciu specjalnych, głównie metalowych narzędzi. Pierwszym znanym z nazwiska, opisującym zabiegi chirurgiczne był Klaudios działający w II lub I w. p.n.e. w Egipcie.

Chirurgia z greckiego cheir - ręka, ergon - czyn, działanie, czyli dłoń osoby jako najważniejsze narzędzie chirurga, bo to w niej pojawiają się instrumenty, używane w trakcie przeprowadzanych zabiegów i skomplikowanych operacji. Począwszy od kamiennego noża, przez nóż z brązu, do współczesnych instrumentów wykonanych ze stali czy nowoczesnych instrumentów laserowych wykorzystywanych w chirurgii, zawsze najważniejsza była i jest ręka operatora.

Intensywny rozwój chirurgii nastąpił w okresie renesansu, co wiązało się z poznaniem anatomii człowieka, w wyniku przeprowadzanych sekcji zwłok. W XIX w. wprowadzenie prostych narzędzi takich jak zaciski hemostatyczne i igłotrzymacze, wraz zainicjowaniem zasad aseptyki i antyseptyki zrewolucjonizowało techniki operacyjne a zastosowanie techniki sterylizacji termicznej, doprowadziło do wytwarzania narzędzi wykonanych w całości z metalu.

Rozwój chirurgii i jej podspecjalizacji trwa do dziś. Jedne narzędzia są zastępowane innymi, bardziej precyzyjnymi. Współczesny trend stawia na używanie narzędzi jak najmniej inwazyjnych, jednak narzędzia do chirurgii otwartej, wciąż stanowią nieodzowną i wykorzystywaną część instrumentarium chirurgicznego. W naszym sklepie w kategorii chirurgia, mogą się Państwo zaopatrzyć w najpotrzebniejsze instrumenty i akcesoria wykorzystywanego podczas zabiegów, przeprowadzanych w gabinetach medycznych.

Dział chirurgia zawiera:

Opatrunki:

wszelkiego rodzaju opatrunki, zarówno jałowe i niejałowe wykorzystywane w gabinetach stomatologicznych, chirurgicznych czy zabiegowych. Preparaty wykorzystywane do tamowania krwawienia (Cutanplast, Spongostan, Gelatamp), kompresy włókninowe i gazowe a także kompresy żelowe, służące do ogrzania lub schłodzenia wybranej części ciała.

Skalpele:

w tej kategorii naszego działu chirurgicznego, zaopatrzycie się Państwo w jednorazowe skalpele i ostrza chirurgiczne, wykorzystywane w trakcie przeprowadzanych zabiegów chirurgicznych. Skalpele są podstawowym narzędziem tnącym, wykorzystywanym w klinikach, szpitalach i gabinetach lekarskich. Służą do precyzyjnego nacinania i cięcia tkanek miękkich oraz szwów. Stosowanie skalpeli jednorazowego użytku, zapewnia precyzję cięcia i zapobiega powstawaniu zakażeń krzyżowych, są bezpieczne dla pacjenta.

Szycie:

pod tą kategorią, oferujemy Państwu wysoko jakościowe nici chirurgiczne, wykorzystywane w trakcie przeprowadzanych zabiegów w placówkach medycznych. Nici chirurgiczne, ze względu na swoją różnorodną specyfikację i właściwości, mają swoje konkretne zastosowanie. Pierwszą decyzja jaką podejmuje lekarz jest wybór pomiędzy nićmi wchłanialnymi i nie wchłanialnymi. Kolejnym kryterium doboru jest grubość, kolor, struktura oraz rodzaj materiału szewnego.

W naszym sklepie dostępne są dwa rodzaje nici:

  • wchłanialne,
  • niewchłanialne

Nici wchłanialne firmy Viprone, przeznaczone do zespalania tkanek miękkich. To giętkie i elastyczne nici, wykonane z syntetycznego materiału, odpornego na rozciąganie. Ich całkowity czas wchłaniania wynosi 75 do 90 dni.

Nici niewchłanialne firmy Viprone, to sterylne nici chirurgiczne w postaci monofilu, barwione na kolor czarny. Charakteryzują się dużą gładkością powierzchni, znaczną wytrzymałością mechaniczną oraz dobrą widocznością w polu operacyjnym. Kolejną propozycją są nici firmy Amifil. To sterylne nici chirurgiczne, w postaci monofilu barwionego koloru niebieskiego, niewchłanialne, sterylizowane tlenkiem etylenu. Charakteryzują się dużą gładkością powierzchni, dużą wytrzymałością mechaniczną, małą sprężystością oraz łatwością w zakładaniu pierwszego węzła.

Akcesoria:

ta kategoria sklepu, skierowana jest do lekarzy stomatologów, implantologów i lekarzy z zakresu chirurgii stomatologicznej, którzy w przebiegu swojej codziennej pracy, wykorzystują różnego rodzaju instrumenty i akcesoria związane z wykonywanymi zabiegami. Kostki kolagenowe, membrany i stożki kolagenowe wchłanialne, z ochroną antybiotykową lub bez, to akcesoria, w które zaopatrzycie się Państwo w dziale chirurgicznym w zakładce akcesoria naszego sklepu.

Kostki kolagenowe firmy Resorba, dostępne w naszym sklepie są to produkty, które wspomagają naprawę i regenerację tkanek, w celu skutecznego gojenia się ran. Wysokiej jakości produkty dostępne w postaci z antybiotykiem lub bez są idealnym materiałem wyjściowym, stosowanym w chirurgii stomatologicznej, implantologii, chirurgii szczękowo - twarzowej.

Kategoria chirurgia w naszym sklepie, jest ściśle powiązana z działem narzędzia, w którym to lekarze różnych specjalizacji (chirurdzy, stomatolodzy, implantolodzy, ortodonci), znajdą specjalistyczne narzędzia wykorzystywane w trakcie swojej codziennej pracy (kleszcze, pęsety, dziurkacze, klamry, sondy, dźwignie, igłotrzymacze i wiele innych).

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z bogata ofertą naszego sklepu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium