SPRAWDŹ RÓWNIEŻ:
Boston Glazura 3 ml Arkona
Boston Glazura 3 ml Arkona
64,90 zł
szt.
Velox Spray 1 l
Velox Spray 1 l
19,90 zł 16,92 zł
Rękawiczki nitrylowe Prosenso 100 szt.
Rękawiczki nitrylowe Prosenso 100 szt.
12,90 zł 7,90 zł
Kombinezon ochronny 1 szt.
Kombinezon ochronny 1 szt.
16,90 zł 8,90 zł
Flow-Color 1 g Arkona
Flow-Color 1 g Arkona
34,00 zł
Herculite XRV Ultra Mini Kit 3 x 4 g Kerr
Herculite XRV Ultra Mini Kit 3 x 4 g Kerr
379,00 zł 339,00 zł
szt.
Rękawiczki nitrylowe classic Mercator 100 szt.
Rękawiczki nitrylowe classic Mercator 100 szt.
23,90 zł 12,90 zł
V-Algin 450 g V-DENTAL
V-Algin 450 g V-DENTAL
17,90 zł
szt.
Producenci
Certyfikaty
Chirurgia


Chirurgia jest kategorią naszego sklepu, skierowaną do lekarzy stomatologów oraz lekarzy specjalistów z zakresu chirurgii stomatologicznej.

W tej kategorii naszego sklepu, zaopatrzycie się Państwo w niezbędne narzędzia i akcesoria, wykorzystywane na co dzień w gabinetach stomatologicznych i placówkach medycznych, podczas przeprowadzania zabiegów chirurgicznych. Skalpele i ostrza chirurgiczne, nici wykorzystywane do szycia ran, opatrunki chirurgiczne i niezbędne akcesoria stosowane do opatrywania ran poekstrakcyjnych, to tylko niektóre z szerokiej gamy produktów dostępnych w tej kategorii.

Kategoria chirurgia naszego sklepu, zawiera szeroką gamę produktów znanych i cenionych firm na rynku medycznym.

Chirurgia

Alveogyl 10 g Septodont Alveogyl 10 g Septodont
Producent: Septodont
Cena: 145,00 zł
szt.
zobacz więcej
Gąbki Gelatamp 20 szt. Roeko Gąbki Gelatamp 20 szt. Roeko
Producent: Coltene
Cena: 75,90 zł
szt.
zobacz więcej
Gąbki Gelatamp 50 szt. Coltene Gąbki Gelatamp 50 szt. Coltene
Producent: Coltene
Cena: 159,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość
Kostka kolagenowa HD Resorba Kostka kolagenowa HD Resorba
Producent: Resorba
Cena: 46,90 zł
zobacz więcej
  • nowość
Kostka kolagenowa Resorba Kostka kolagenowa Resorba
Producent: Resorba
Cena: 29,90 zł
zobacz więcej
  • promocja
Membrana kolagenowa wchłanialna Resorba Membrana kolagenowa wchłanialna Resorba
Producent: Resorba
Cena: 359,00 zł 489,00 zł
zobacz więcej
  • promocja
Skalpel jednorazowy Kiato Plus 10 szt. Skalpel jednorazowy Kiato Plus 10 szt.
Cena: 17,90 zł
zobacz więcej
Surgispon 32 szt. Surgispon 32 szt.
Cena: 38,90 zł
szt.
zobacz więcej

Chirurgia


Chirurgia to dział naszego sklepu, skierowany do lekarzy stomatologów oraz lekarzy specjalistów, z zakresu chirurgii stomatologicznej.

Trochę historii.

Istnienie pierwszych, nieskomplikowanych narzędzi chirurgicznych, wykonanych z kamienia lub kości, potwierdzono w Etiopii. Znalezisko to pochodzi z sprzed ok. 3,4 mln lat temu. Podobne odkrycia sprzed 3,3 mln lat miały miejsce w Kenii, nad najsłynniejszym antropologicznie jeziorem Turkana. W starożytności natomiast, operacje chirurgiczne przeprowadzano przy użyciu specjalnych, głównie metalowych narzędzi. Pierwszym znanym z nazwiska, opisującym zabiegi chirurgiczne był Klaudios działający w II lub I w. p.n.e. w Egipcie.

Chirurgia z greckiego cheir - ręka, ergon - czyn, działanie, czyli dłoń osoby jako najważniejsze narzędzie chirurga, bo to w niej pojawiają się instrumenty, używane w trakcie przeprowadzanych zabiegów i skomplikowanych operacji. Począwszy od kamiennego noża, przez nóż z brązu, do współczesnych instrumentów wykonanych ze stali czy nowoczesnych instrumentów laserowych wykorzystywanych w chirurgii, zawsze najważniejsza była i jest ręka operatora.

Intensywny rozwój chirurgii nastąpił w okresie renesansu, co wiązało się z poznaniem anatomii człowieka, w wyniku przeprowadzanych sekcji zwłok. W XIX w. wprowadzenie prostych narzędzi takich jak zaciski hemostatyczne i igłotrzymacze, wraz zainicjowaniem zasad aseptyki i antyseptyki zrewolucjonizowało techniki operacyjne a zastosowanie techniki sterylizacji termicznej, doprowadziło do wytwarzania narzędzi wykonanych w całości z metalu.

Rozwój chirurgii i jej podspecjalizacji trwa do dziś. Jedne narzędzia są zastępowane innymi, bardziej precyzyjnymi. Współczesny trend stawia na używanie narzędzi jak najmniej inwazyjnych, jednak narzędzia do chirurgii otwartej, wciąż stanowią nieodzowną i wykorzystywaną część instrumentarium chirurgicznego. W naszym sklepie w kategorii chirurgia, mogą się Państwo zaopatrzyć w najpotrzebniejsze instrumenty i akcesoria wykorzystywanego podczas zabiegów, przeprowadzanych w gabinetach medycznych.

Dział chirurgia zawiera:

Opatrunki - wszelkiego rodzaju opatrunki, zarówno jałowe i niejałowe wykorzystywane w gabinetach stomatologicznych, chirurgicznych czy zabiegowych. Preparaty wykorzystywane do tamowania krwawienia (Cutanplast, Spongostan, Gelatamp), kompresy włókninowe i gazowe a także kompresy żelowe, służące do ogrzania lub schłodzenia wybranej części ciała.

Skalpele - w tej kategorii naszego działu chirurgicznego, zaopatrzycie się Państwo w jednorazowe skalpele i ostrza chirurgiczne, wykorzystywane w trakcie przeprowadzanych zabiegów chirurgicznych. Skalpele są podstawowym narzędziem tnącym, wykorzystywanym w klinikach, szpitalach i gabinetach lekarskich. Służą do precyzyjnego nacinania i cięcia tkanek miękkich oraz szwów. Stosowanie skalpeli jednorazowego użytku, zapewnia precyzję cięcia i zapobiega powstawaniu zakażeń krzyżowych, są bezpieczne dla pacjenta.

Szycie - pod tą kategorią, oferujemy Państwu wysoko jakościowe nici chirurgiczne, wykorzystywane w trakcie przeprowadzanych zabiegów w placówkach medycznych. Nici chirurgiczne, ze względu na swoją różnorodną specyfikację i właściwości, mają swoje konkretne zastosowanie. Pierwszą decyzja jaką podejmuje lekarz jest wybór pomiędzy nićmi wchłanialnymi i nie wchłanialnymi. Kolejnym kryterium doboru jest grubość, kolor, struktura oraz rodzaj materiału szewnego.

W naszym sklepie dostępne są dwa rodzaje nici:

  • wchłanialne,
  • niewchłanialne

Nici wchłanialne firmy Viprone, przeznaczone do zespalania tkanek miękkich. To giętkie i elastyczne nici, wykonane z syntetycznego materiału, odpornego na rozciąganie. Ich całkowity czas wchłaniania wynosi 75 do 90 dni.

Nici niewchłanialne firmy Viprone, to sterylne nici chirurgiczne w postaci monofilu, barwione na kolor czarny. Charakteryzują się dużą gładkością powierzchni, znaczną wytrzymałością mechaniczną oraz dobrą widocznością w polu operacyjnym. Kolejną propozycją są nici firmy Amifil. To sterylne nici chirurgiczne, w postaci monofilu barwionego koloru niebieskiego, niewchłanialne, sterylizowane tlenkiem etylenu. Charakteryzują się dużą gładkością powierzchni, dużą wytrzymałością mechaniczną, małą sprężystością oraz łatwością w zakładaniu pierwszego węzła.

Akcesoria - ta kategoria sklepu, skierowana jest do lekarzy stomatologów, implantologów i lekarzy z zakresu chirurgii stomatologicznej, którzy w przebiegu swojej codziennej pracy, wykorzystują różnego rodzaju instrumenty i akcesoria związane z wykonywanymi zabiegami. Kostki kolagenowe, membrany i stożki kolagenowe wchłanialne, z ochroną antybiotykową lub bez, to akcesoria, w które zaopatrzycie się Państwo w dziale chirurgicznym w zakładce akcesoria naszego sklepu.

Kostki kolagenowe firmy Resorba, dostępne w naszym sklepie są to produkty, które wspomagają naprawę i regenerację tkanek, w celu skutecznego gojenia się ran. Wysokiej jakości produkty dostępne w postaci z antybiotykiem lub bez są idealnym materiałem wyjściowym, stosowanym w chirurgii stomatologicznej, implantologii, chirurgii szczękowo - twarzowej.

Kategoria chirurgia w naszym sklepie, jest ściśle powiązana z działem narzędzia, w którym to lekarze różnych specjalizacji (chirurdzy, stomatolodzy, implantolodzy, ortodonci), znajdą specjalistyczne narzędzia wykorzystywane w trakcie swojej codziennej pracy (kleszcze, pęsety, dziurkacze, klamry, sondy, dźwignie, igłotrzymacze i wiele innych).

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z bogata ofertą naszego sklepu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium