Charisma Classic zestaw 4 x 4 g Kulzer

Dostępność: brak towaru
Cena: 279,00 zł 279.00
ilość szt.
Zyskujesz 20 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis produktu

Charisma Classic zestaw, 4 x 4 g

Producent: HERAEUS

Charisma Classic jest uniwersalnym materiałem kompozytowym przeznaczonym do odbudowy ubytków klasy I – V (według G.V. Blacka) w zębach przednich i bocznych. Jako pierwszy na rynku kompozytów wykorzystuje mikrohybrydowy wypełniacz Microglass® drugiej generacji. Znacząco ułatwia to proces dopasowania kolorów oraz nadaje wypełnieniom wewnętrzny blask. Charisma Classic zawiera żywicę na bazie BIS–GAM oraz wypełniacz o rozmiarze cząsteczek 0,005 –10 μ, co pozwala na łatwe modelowanie i późniejsze polerowanie spolimeryzowanego wypełnienia.

Kompozyt przeznaczony jest do standardowego procesu polimeryzacji przy pomocy lampy emitującej światło o długości fali 460 – 470 nm. Czas polimeryzacji wynosi 20 sek. dla kolorów przeziernych i 40 sek. dla kolorów opakerowych. Wypełnienie wykonane tym materiałem jest widoczne na zdjęciach RTG, co ułatwia diagnostykę.

Zastosowanie:

  • wypełnienia kl. I-V w zębach stałych i mlecznych,
  • korekty kształtu i koloru zębów,
  • szynowanie urazowo rozchwianych zębów,
  • zamykanie diastem,.

Zalety produktu:

  • umożliwia łatwe dopasowanie koloru,
  • nadaje wypełnieniom wewnętrzny blask,
  • jest łatwy do modelowania i polerowania,
  • daje kontrast w promieniach RTG.

Sposób użycia:

Aby zaaplikować preparat, należy oczyścić twarde tkanki zęba pastą polerującą. Następnie opracować ubytek według ogólnych reguł dotyczących kompozytów, po czym go oczyścić i wysuszyć. Przed nałożeniem materiału niezbędne jest zastosowanie systemu wiążącego. Ubytki klas I i II należy nakładać w cienkich warstwach o grubości do 2 mm. Upchać materiał, dopasowując do ścian ubytku. Ubytki klas III i IV często wymagają założenia jako pierwszej warstwy odcienia opakerowego.

Produkt posiada znak CE.

Opakowanie zawiera 4 strzykawki w kolorze A1, A2, A3 oraz OA2.
Inni kupili rownież
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium