Zestaw matryc stomatologicznych COTISEN

Dostępność: dostępny
Cena: 499,00 zł 499.00
ilość szt.
Zyskujesz 40 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis produktu

Zestaw matryc stomatologicznych COTISEN

Producent: COTISEN

Zestaw matryc stomatologicznych, jest podstawowym i kompletnym zestawem, do odbudowy ubytków.

Zastosowanie:

  • gabinety stomatologiczne

Zestaw składa się z:

  • kleszcze do zacisków pierścieniowych i klinów silikonowych x 1 szt. ,
  • formówki sekcyjne naddziąsłowe - L x 50 szt., M x 50 szt., S x 50 szt. ,
  • formówki sekcyjne poddziąsłowe - L x 20 szt., M x 20 szt., S x 20 szt.
  • celuloidowe formówki w dwóch rozmiarach x 10 szt., stosowane głównie do zębów przednich ,
  • kliny silikonowe x 6, stosowane głównie do zębów przednich ,
  • aplikator z klejącą końcówką x 3 szt.,
  • kliny x 60, (drewniane 4 rozmiary x 5 szt., elastyczne 4 rozmiary x 5 szt., plastikowe 4 rozmiary x 5 szt.) ,
  • zacisk pierścieniowy do formówki sekcyjnej x 6 (2 x zacisk ze stoperem, 2 x zacisk z podwójnymi skrzydełkami, 2 x zacisk z szerokimi skrzydełkami)

Kleszcze do zacisków pierścieniowych i klinów silikonowych - szczypce do pierścieni matrycowych, umożliwiają łatwą i pewną pracę, antypoślizgowa rękojeść zapewnia pewny uchwyt.

Formówki sekcyjne naddziąsłowe i poddziąsłowe - z wyglądu przypominające połówki fasoli, profilowane o gładkiej powierzchni, pomagają w rekonstrukcji punktów stycznych. Wklęsła budowa formówki pozwala na odtworzenie anatomicznej budowy zęba.

Celuloidowe formówki - wykonane z przezroczystego materiału, nie zaburzają polaryzacji światłem, do stosowani głównie w zebach przednich. Łatwe w obsłudze.

Kliny silikonowe - silikonowe kliny z matrycą klinową, wyglądem przypominają “ 8 “, pozwalają na pracę przy odbudowie punktów stycznych. Wykonane z wysokiej jakości materiału, miękkie, nie powodujące bólu i dyskomfortu pacjenta. Szybkie i precyzyjne zakładanie. Szczególnie polecane do odbudowy w zębach przednich, z użyciem paska lub formówki celuloidowej. Nie traumatyzują tkanek miękkich. Umożliwiają dokładne dopasowanie łuski formówki oraz uszczelnienie okolicy dodziąsłowej.

Aplikator z klejącą końcówką - ułatwia podnoszenie i aplikację niewielkich przedmiotów. Z pomocą aplikatora upraszczamy pracę związaną z klejeniem licówki ceramicznej czy zamka ortodontycznego. Specjalnie wykonana końcówka z klejem aplikacyjnym, posiada dużą siłę przyczepności, nie pozostawiając równocześnie kleju na aplikowanych przedmiotach. Końcówka klejąca została umieszczona na jednej stronie patyczka.

Kliny-drewniane - jednorazowego użytku - to ekologiczne kliny w różnych rozmiarach, z zaokrągloną krawędzią, chroniące dziąsła przed uszkodzeniem. Kliny plastikowe - o zaokrąglonych krawędziach, chroniące dziąsła przed skaleczeniem. Kwadratowa końcówka klina plastikowego, ułatwia jego aplikację w przestrzeniach międzyzębowych. Kliny elastyczne, to jednorazowe kliny dentystyczne, z okrągłą główką i otworem ułatwiającym chwytanie. Nie wchłaniają płynów, łatwe do umieszczenia w przestrzeniach międzyzębowych, z zachowaniem komfortu pacjenta. Dodatkowy otwór w główce klina, ułatwia jego wyjmowanie z przestrzeni międzyzębowych, po zakończonym zabiegu.

Zacisk pierścieniowy do formówki sekcyjnej - zacisk ze stoperem - umożliwia dociśnięcie formówki bez użycia klina. Zacisk z podwójnymi skrzydełkami - umożliwia dociśnięcie formówki z użyciem klina. Zacisk z szerokimi skrzydełkami - umożliwia uzyskanie chwilowej separacji zębów, w celu założenia formówki, w przypadkach zbyt mocno stłoczonych zębów.

Opakowanie zawiera: 1 x Zestaw matryc stomatologicznych COTISEN.

Produkty powiązane

Inni kupili rownież
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium