Zaopatrzenie stomatologiczne – dlaczego jest takie ważne?

Każdy gabinet ma swoich stałych klientów, którzy korzystają z jego usług już wiele lat i nie chcą przenieść się w inne miejsce, często z bardzo różnych powodów. Jednak nowi klienci też są ważni i warto się zastanowić nad tym, co może ich przekonać, aby skorzystać z usług tego konkretnego gabinetu, a nie konkurencji działającej dwie przecznice dalej. Jak można przyciągnąć pacjentów do swojej placówki i sprawić, aby chcieli stać się stałymi pacjentami, zadowolonymi z każdej wizyty? 

Odpowiednia jakość

Mimo tego, że krąży opinia, jakoby tylko cena determinowała wybór gabinetu stomatologicznego, to wielu pacjentów otwarcie przyznaje, że woli zapłacić trochę więcej za wypełnienie i mieć pewność, że będzie ono dobrze spełniało swoją funkcję, niż próbować zaoszczędzić i w efekcie doprowadzić do większych szkód. Inwestycja w dobre materiały dla stomatologów jest doskonałym rozwiązaniem, które przyniesie korzyści zarówno stomatologowi, jak i pacjentowi. 

Dla pacjenta dobrej jakości materiały i sprzęt, na jakich bazuje dentysta, będą gwarancją dobrze wykonanej usługi, która stanie się inwestycją na długie lata i nie stanie się strzałem w kolano na przestrzeni czasu. Kiepska plomba czy leczenie kanałowe przeprowadzone przy cięciu kosztów, mogą okazać się problematyczne w przyszłości i w efekcie, w przypadku ponownego leczenia, wygenerować dodatkowe koszta, które w efekcie staną się sumą przekraczającą zabieg przeprowadzony przy pierwszej wizycie, gdzie asortyment dla stomatologów jest wysokiej klasy i materiały użyte do przeprowadzenia zabiegu są odpowiednio dobre jakościowo. 

Od strony stomatologa zakup dobrych materiałów jest ważny, gdyż daje gwarancję, że pacjent nie wróci z „reklamacją” plomby, która po miesiącu od przeprowadzonego zabiegu samoistnie wypadła. Każdorazowa taka sytuacja negatywnie wpływa na budowanie pozytywnej opinii o gabinecie stomatologicznym i nie zachęca nowych pacjentów do wizyt, a także zniechęca i tych, którzy są stałymi. Oczywiście każdy zdaje sobie sprawę, że jakość idzie w parze z ceną i niejednokrotnie odpowiednio dobre jakościowo materiały są znacznie droższe w momencie zakupu, niż to co jest słabsze jakościowo. Aby pogodzić tę sytuację, najlepiej jest znaleźć miejsce, gdzie materiały będzie można kupić jak najtaniej, nie tracąc przy tym na ich jakości – takim miejscem jest sklep online DentalTree, który oferuje świetnej klasy materiały w najlepszych cenach. 

Odpowiednia cena

Moment, w którym udaje się zaoszczędzić na materiałach i kupić wysokiej klasy produkty w znacznie niższej cenie niż konkurencja, można również obniżyć cenę świadczonych usług, przebijając w ten sposób ofertę innych gabinetów. Pozostanie konkurencyjnym przy wysokiej jakości świadczonych usług, to klucz do sukcesu, który pozwoli osiągnąć dobrą renomę i na przestrzeni czasu zaowocuje sporą rzeszą klientów, którzy będą chętnie wracali, gdyż docenią profesjonalizm i uczciwość stomatologa i chętnie będą korzystali z usług takiego gabinetu.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium