Wiertła stomatologiczne

Wiertła stomatologiczne to asortyment stomatologiczny, który z powodzeniem wykorzystywany jest w każdym gabinecie dentystycznym. Pierwsze wiertła wykonane były ze stali, jednak ich wadą była niska trwałość. Dużym udogodnieniem było zastosowanie wierteł z węglików spiekanych, natomiast obecnie za najtrwalsze uznawane są wiertła stomatologiczne diamentowe. Poza znaczną trwałością, wiertła diamentowe wyróżniają się uniwersalnym zastosowaniem – wystarczy jedynie, jeśli gabinet dentystyczny skorzysta z pełnej oferty sklepu stomatologicznego i wyposaży się w odpowiednio wyprofilowane wiertła.

Diamentowe wiertła stomatologiczne o główce tnącej o kształcie różyczki mają postać kuleczki z ostrymi listkami tnącymi; tego typy wiertła wykorzystywane są do usuwania próchnicy. Z kolei wiertła szczelinowe mają postać wydłużonego walca o różnorodnym rodzaju żłobienia. Tego typu wiertła stosowane są w celu opracowywania bruzd, szczelin oraz rowków na powierzchni zębów. Wiertła typu odwrócone stożki posiadają blaszki tnące na powierzchniach bocznych i dnie końcówki wiertła. Taki asortyment wykorzystywany jest do opracowywanie dna oraz powierzchni bocznych ubytków. Natomiast wiertła tarczowe mogą mieć postać gwiazdek lub kółek, które stosowane są w celu wycinania zagłębień retencyjnych.

Podział wierteł ze względu na ich kształt to nie jedyne kryterium – inny podział obejmuje rodzaj narzędzi, do których wiertła są montowane. I tak – rozróżniamy wiertła do prostownicy (o długim i gładkim trzonie), wiertła do wiertarki turbinowej (cienki i krótki trzon) oraz wiertła do kątnicy (trzon krótki i nacięty na końcu).

Wyposażenie gabinetu stomatologicznego w rozmaite wiertła wysokiej jakości, które można z powodzeniem wykorzystywać w rozmaitych zabiegach stomatologicznych to gwarancja skutecznego leczenia oraz budowania profesjonalnego wizerunku gabinetu stomatologicznego.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium