Trzy słowa definiujące sukces - jakość, cena, czas

3 SŁOWA DEFINIUJĄCE SUKCES – JAKOŚĆ, CENA, CZAS

 

Gabinet na miarę XXI w. jest indywidualnym sukcesem stomatologa, dobrej marki posiadającej nieposzlakowaną opinię w sieci oraz otwarcia się na potrzeby klientów. Pacjent chce mieć wszystko gotowe od ręki, a żeby było trudniej – w dogodnym dla niego terminie. Nie jesteś w stanie spełnić jego potrzeb? Giniesz pod falą internetowego hejtu, który pogrąża Cię w cieniu sąsiadujących z Tobą gabinetów.

Trzy słowa definiujące sukces są jak najbardziej adekwatne do współczesnych czasów i oczekiwań pacjentów, ale trzeba spojrzeć na nie z szerszej perspektywy, która obejmuje także to, w jakim miejscu pacjenci będą mieli stykać się z opinią o gabinecie. Dzisiaj, jako medium, króluje internet, pozwalający na wyrażanie opinii często anonimowo, co sprawia, że wielu pacjentów czuje się bezkarnie w sieci i sprawia, że bardzo łatwo jest im wyrażać w sposób wulgarny i krzywdzący. Mimo wszystko, aby zapracować na sukces i wyrobić sobie w sieci dobrą opinię, warto udostępnić swoim pacjentom miejsce, w którym będą mogli w swobodny sposób wyrażać poglądy na temat świadczonych usług. Trzeba się przygotować na to, że subiektywna opinia nie zawsze będzie zgodna z tym, jak właściciel postrzega swój gabinet.

Dlaczego istotna jest JAKOŚĆ?

Wartością gabinetu jest to, jak dobrej jakości usługi świadczy. Żyjemy w czasach, w których żywotność wszystkich posiadanych dóbr jest z góry wyliczona na konkretny odcinek czasu, przez co rzeczywistość zmusza konsumentów do szybkiej ich wymiany. Obawy te są skierowane także w stronę stomatologów. Jakość to jedna z nielicznych rzeczy, które zawsze zwracają się z nawiązką i warto przedłożyć ją nad inne czynniki, na których budowana jest opinia o gabinecie. Najtrudniejszym elementem zachowania dobrego poziomu jest wypośrodkowanie ceny za usługę w stosunku do nakładu pracy i ceny materiałów stomatologicznych, jakich trzeba użyć. Kompletnie nie warto skupiać się na tym, aby było po prostu tanio – dzisiaj to się już nie sprawdza, każdy świadomy konsument wie, że niska cena jest efektem obniżenia jakości.

Dlaczego istotna jest CENA?

Dla pacjenta cena nigdy nie powinna być jedynym wyznacznikiem, który gabinet stomatologiczny wybrać. Nie dajcie się oszukać, że konsumenci sugerują się tylko i wyłącznie nią. Faktycznie jest bardzo ważna, ponieważ, mówiąc wprost, to dzięki niej są w stanie określić, czy stać ich na skorzystanie z danej usługi. Powiedzmy sobie jednak szczerze, że u każdego kupującego zbyt niska cena wzbudzi wątpliwości co do standardów, a zbyt wysoka spowoduje myślenie, że to, kolokwialnie mówiąc, obdzieranie klienta z każdego grosza. Istnieje bezpośrednia relacja pomiędzy jakością a ceną, jeśli zostanie zachowana wzajemna równowaga, można mówić o dużym sukcesie. Gabinet stomatologiczny musi posługiwać się odpowiednią strategią marketingową, która nie tylko pozwoli mu wyróżnić się na tle innych placówek, ale także da szansę dotarcia do znacznie szerszego grona pacjentów.

Dlaczego istotny jest CZAS?

Każdy jest zabiegany i przytłoczony masą obowiązków, żyjemy w stałym pędzie i naprawdę niewielu z nas może powiedzieć, że posiada zbyt dużo wolnego czasu. Dlatego dla bardzo wielu pacjentów tak istotna jest dyspozycyjność stomatologa i dostosowanie godzin pracy gabinetu do ich potrzeb. Drugim, niemniej istotnym czynnikiem, jest maksymalnie krótki czas oczekiwania na wizytę, zwłaszcza kiedy do gabinetu zgłasza się pacjent z bólem lub innymi, niepokojącymi go, objawami. Wiadome jest, że nie zawsze istnieje możliwość przyjęcia pacjenta z dnia na dzień, ale odwlekanie wizyty do ostatniej chwili może spowodować, że znajdzie on inny gabinet, który będzie w stanie przyjąć go „od ręki”.

 

Nie istnieje jedna recepta na sukces, która sprawdzi się w każdej sytuacji, ale te trzy czynniki są zawsze tymi, które będą określały gabinet, jako warty uwagi i godny polecenia. Warto wdrożyć je w życie, a z pewnością poskutkuje to większą ilością zadowolonych klientów, wychodzących z gabinetu i z uśmiechem na ustach polecających go najbliższym.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium