Szybka dezynfekcja w gabinecie stomatologicznym

 

Dezynfekcja gabinetu stomatologicznego to bardzo ważna czynności, która nie powinna zostać ograniczona do ogólnego sprzątania gabinetu. Świadome społeczeństwo zdaje sobie sprawę z wyjątkowo istotnej roli, jaką odgrywa dezynfekcja i jakie mogą być konsekwencje jej zaniedbania, dlatego też niechętnie odwiedzą gabinet, który będzie brudny i będzie unosił się w nim nieprzyjemny zapach.

Prawidłowa dezynfekcja w gabinecie pozwoli w znacznym stopniu zredukować możliwość zakażenia się przez pacjenta, ale również stomatologa, chorobami, zagrażającymi życiu lub zdrowiu. Warto o nią zadbać zarówno ze względu na ilość pacjentów i ich komfort, a także bezpieczeństwo.

 

Podstawy higieny

Zdecydowanie absolutną podstawą dla zachowania prawidłowej higieny gabinetu jest uświadomienie sobie, że nie tylko sterylizacja narzędzi jest ważna, chociaż dodać trzeba, że z pewnością jest wyjątkowo istotna. Oprócz tego również istotne jest zadbanie o ogólny wizualny porządek w gabinecie, w tym także posiadanie odpowiednich pojemników na odpady medyczne, może je zakupić w sieci, konkurencyjną ofertę posiada sklep online DentalTree. Oprócz tego ważne jest, aby w zasięgu wzroku pacjenta znajdowały się tylko i wyłącznie niezbędne do pracy stomatologa narzędzia i materiały stomatologiczne. Efekt wizualny i zapach to pierwsze, co widzi i czuje każdy pacjent wchodząc do gabinetu, a wszyscy wiemy, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze i trudno je później zmienić.

 

Środki pomagające utrzymać gabinet w czystości

Obecnie rynek oferuje bardzo szeroką gamę środków, które mogą znakomicie pomóc w utrzymaniu czystości w gabinecie. Rodzaje środków są przeróżne, cechują się różnymi parametrami oraz właściwościami, są także podzielone na rodzaje powierzchni, na jakich można je zastosować. Podstawowa higiena powinna obejmować dezynfekcję wszystkich powierzchni – zaczynając od podłóg poprzez blaty i fotel – wszystko to powinno zostać dokładnie umyte i zdezynfekowane, aby pacjenci nie odczuwali dyskomfortu. Preparaty przeznaczone do mycia podłóg maja dodatkowe właściwości, które wytwarzają ochronny film na umytej powierzchni, zapobiegający zbyt szybkiemu ponownemu ich brudzeniu się, a ponadto wykazują właściwości antystatyczne. Produkty do profesjonalnej pielęgnacji i dezynfekcji podłóg można zakupić w sklepach, gdzie znajduje się zaopatrzenie dla stomatologów. Doskonałym rozwiązaniem dla utrzymania stałej higieny na wysokim poziomie jest zadbanie o to, aby w wyposażeniu gabinetu znalazły się chusteczki nawilżane, którymi z powodzeniem można dezynfekować blaty, a także fotele i podstawowy sprzęt stomatologiczny. Na rynku dostępne są one w dwóch wariantach – z zawartością alkoholu i bez niego. Alkohol doskonale czyści zabrudzenia i dezynfekuje powierzchnie, ale niektóre materiały są zbyt wrażliwe, aby można było je wyczyścić takim sposobem. Alternatywą dla nich są chusteczki, które nie zawierają alkoholu i są zdecydowanie bardziej delikatne dla wrażliwych substancji.

 

Prawidłowa higiena i dezynfekcja są jednym z podstawowych zagadnień, które dotyczą dobrze funkcjonującego gabinetu stomatologicznego.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium