Szczoteczka do zębów – zwykła czy elektryczna?

Technologia poszła do przodu, pełna automatyzacja w każdej dziedzinie życia jest coraz bliższą wizją, która znacznie usprawnia wiele czynności i odciąża fizycznie człowieka. Postęp ten dotyczy również kwestii zadbania o higienę jamy ustnej. Szczoteczki elektryczne są coraz popularniejsze i wielu ludzi decyduje się na ich zakupów, jednak czy faktycznie jest sens wydawania na nie znacznie większych pieniędzy? 

Cena robi różnicę 

Szczoteczka elektryczna to wydatek znacznie większy niż szczoteczka manualna, zdarzają się kwoty sięgające kilku tysięcy złotych. Nie każdy może sobie pozwolić na tak duży wydatek, na szczęście są to zwykle materiały dla stomatologów, które służą bardzo profesjonalnej pielęgnacji zębów i w przypadku, kiedy ktoś nie ma dużych problemów ze swoim uzębieniem, nie będzie to konieczny wydatek. Pozostaje jednak wziąć pod uwagę fakt, że z pewnością przyjdzie nam zapłacić znacznie więcej niż w przypadku większości szczoteczek manualnych. Jeśli spojrzeć perspektywicznie, to bardzo często na przestrzeni czasu zakup elektrycznej szczoteczki wychodzi taniej. Na ogół wymienne główki starczają na dłużej niż ich popularniejsze zamienniki, a cena zestawu jest znacznie bardziej ekonomiczna i wbrew pozorom nie jest wyższa niż pojedyncza szczoteczka mechaniczna. 

Która szczoteczka czyści lepiej? 

Badania wykazały, że odpowiednio używana szczoteczka manualna jest w stanie dać takie same efekty, jak szczoteczka automatyczna, jednak trzeba nadmienić, że używanie szczoteczki automatycznej nie wymaga tak dużej wprawy i stosowania odpowiednich technik szczotkowania, jak w przypadku szczoteczki manualnej. Znacznie łatwiej dotrzeć nią i odpowiednio wyczyścić przestrzenie międzyzębowe. Znacznie mniejsza główka ułatwia wyczyszczenie zębów w trudno dostępnych miejscach, jak ósemki i siódemki, gdzie ruchy normalnej szczoteczki zostają mocno ograniczone przez ilość miejsca w jamie ustnej.

Jeśli decydujemy się na zakup szczoteczki automatycznej, warto pomyśleć o odpowiedniej paście. Na rynku istnieje już teraz szeroki wachlarz past do zębów przeznaczonych tylko i wyłącznie do mycia w połączeniu ze szczoteczką automatyczna. Specjalistyczne pasty posiada sklep online DentalTree, który pozwoli na dobranie odpowiedniej pasty do swoich potrzeb. Zakup pasty przeznaczonej do użytku ze szczoteczką elektryczną jest o tyle istotny, że jest ona ściśle dostosowana do potrzeb użytkowników szczoteczek elektrycznych. Znacznie słabiej się pieni i łatwiej rozciera na zębach, nie ryzykując przy tym żadnego uszczerbku na szkliwie. 

Jak wybrać odpowiednią szczoteczkę elektryczną? 

Przede wszystkim należy rozpatrzyć swój budżet. Szczoteczki automatyczne dzielą się na elektryczne i soniczne, przy czym te drugie są znacznie droższym wyborem – oferują nowszą technologię i w zupełnie inny sposób radzą sobie z usuwaniem resztek pokarmowych. Obydwie wersje pozwolą doskonale wyczyścić zęby, a wybór z pewnością zostanie w znacznej mierze podyktowany ceną.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium