Szczoteczka do zębów – elektryczna czy soniczna?

Szczoteczki elektryczne to doskonałe narzędzia do oczyszczania zębów, które z powodzeniem zastępują tradycyjne szczoteczki do zębów. Szczoteczka elektryczna zasilana jest elektrycznie, a tym, co wyróżnia ją najbardziej jest rodzaj ruchów wykonywanych przez główkę szczoteczki. Mowa o szczoteczkach obrotowych, obrotowo – pulsacyjnych oraz obrotowo – rotacyjno – pulsacyjnych. Szczoteczki elektryczne wykonujące ruchy obrotowe wykonują naprzemienne ruchy w lewo i w prawo, natomiast szczoteczki obrotowo – pulsacyjne wyróżniają się ruchami w lewo i w prawo, a jednocześnie – ruchami dociskającymi szczoteczkę do powierzchni zębów. Natomiast w szczoteczkach  obrotowo – rotacyjno – pulsacyjnych wspomniane dwa ruchy wzbogacone są dodatkowo o możliwość ruchu w górę i w dół.

Szczoteczki soniczne to szczoteczki wykonujące ruchy wymiatająco – pulsacyjne. Ten rodzaj szczoteczki wykorzystuje fale dźwiękowe, które wprawiają włókna szczoteczki w drgania o ogromnej częstotliwości – około 25 000 do 35 000 drgań na minutę. Dla porównania – w szczoteczce elektrycznej pulsacyjnej liczba drgań to zaledwie kilka tysięcy na minutę. Drgania te przenoszone są także na cząsteczki wody, śliny i pasty do zębów. Dzięki temu powstają bąbelki powietrza, które przyczyniają się do dokładnego oczyszczania jamy ustnej.

Szczoteczkami najnowszej generacji, które umożliwiają najbardziej zaawansowane oczyszczanie zębów są szczoteczki ultradźwiękowe. Można je zakupić m. in. w sklepie stomatologicznym. Zasada działania tych szczoteczek jest zupełnie inna niż w przypadku szczoteczek tradycyjnych czy elektrycznych – nie występuje mechaniczne oczyszczanie zębów włóknami szczoteczki, a emitowane są fale ultradźwiękowe. Fale te w niezwykle łagodny, a zarazem bardzo efektywny sposób usuwają bakterie i wszelkie zanieczyszczenia.

Zaletą stosowania szczoteczek elektrycznych, sonicznych i ultradźwiękowych jest możliwość dokładnego oczyszczenia zębów oraz trudno dostępnych przestrzeni międzyzębowych. Jednocześnie – proces oczyszczania zębów jest łagodny dla szkliwa i zębów. Co więcej – szczoteczki te wykonują delikatny masaż dziąseł, poprawiając ich ukrwienie oraz wzmacniając dziąsła.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium