Statystyczny Polak coraz rzadziej myje zęby

Statystyki nie kłamią. Ankiety, które zostały przeprowadzone wśród Polaków jasno pokazują tendencję spadkową i coraz większą niechęć do utrzymywania prawidłowej higieny swojej jamy ustne. Badania wykazują, że z roku na rok coraz rzadziej myjemy zęby i coraz rzadziej odwiedzamy stomatologów. Sytuacja staje się krytyczna, jeśli wierzyć badaniom, to za kilka lat tylko jeden na dziesięciu Polaków będzie mył zęby przynajmniej dwa razy dziennie.

 

Czy ci z nas, którzy codziennie myją zęby, robią to dostatecznie często?

 

Niestety i w tej kwestii statystyka nie działa na naszą korzyść. Nawet ci, którzy deklarują się, że myją zęby każdego dnia, bardzo często robią to zaledwie raz dziennie. To zdecydowanie nie wystarcza, aby utrzymać pełną higienę jamy ustnej, bo żeby nasz uśmiech był piękny i zdrowy, konieczność umycia zębów przynajmniej dwa razy dziennie to absolutne minimum. Oczywiście oprócz samego szczotkowania, należy używać płynów do płukania jamy ustnej oraz nici dentystycznej. Jednak płonne nadzieje na to, że nie myjąc zębów wcale albo tylko raz dziennie, będziemy używać dodatkowych dodatkowych wspomagaczy. Jeśli jednak sytuacja się zmieni, to warto mieć na uwadze sklepy, które sprzedają materiały dla stomatologów, przeciętny konsument również może się tam zaopatrzyć, a towar, który oferują takie sklepy, jest znacznie lepszej jakości, niż oferta drogerii internetowych.

 

Na wizyty kontrolne do swoich stomatologów wybieramy się również zdecydowanie zbyt rzadko. Maksymalny czasu, jaki może upłynąć pomiędzy takimi wizytami, to maksymalnie pół roku. Co drugi Polak deklaruje, że odwiedza swojego stomatologa co rok lub rzadziej.

 

Problem należałoby rozwiązać, aby jednak to zrobić, trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego tak się dzieje. Przecież paradoksalnie nikt nie chce doprowadzić do sytuacji, w której wizyta w gabinecie stomatologicznym kończy się długotrwałym leczeniem, a w najgorszym wypadku koniecznością usunięcia zęba. Być może przyczyny problemu należy szukać w innym miejscu?

 

Cena za podstawowe usługi stomatologiczne i produkty do utrzymania prawidłowej higieny jamy ustnej

 

Wydaje się, że to najbardziej prawdopodobna przyczyna zaistniałego stanu rzeczy. Cena na rynku, zarówno usług, jak i podstawowych produktów do utrzymania prawidłowej higieny jamy ustnej stale rosną. Częściowym rozwiązaniem jest zaopatrywanie się w produkty, w miejscach, gdzie cena jest niższa, dobrym przykładem może być sklep online DentalTree, jest to rozwiązanie połowiczne, bo pozwala zaoszczędzić tylko i wyłącznie na produktach, ale z pewnością pomoże odciążyć portfel. Kwestia wysokich cen w gabinetach stomatologicznych jest całkowicie odrębna sytuacją i jedyny wpływ, jaki możemy na to mieć, to postarać się znaleźć gabinet, w którym cena będzie nas satysfakcjonowała, a jednocześnie jakość usługi pozostanie na wysokim poziomie.

 

Bolesną prawda jest fakt, że na tle państw zachodu, wypadamy bardzo źle, a przecież nie chcemy zostać uznani za brudasów? Być może trzeba zawalczyć o to, aby zwiększyć świadomość Polaków. Wiedza jest kluczowym elementem rozwiązywania wielu problemów.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium