Ozonowanie zębów

Ozon to gaz o wyjątkowych właściwościach. Ta aktywna forma tlenu o silnych właściwościach utleniających wykorzystywana jest z powodzeniem w medycynie, także w stomatologii. Z racji działania dezynfekcyjnego, ozon stosowany jest do zwalczania drobnoustrojów chorobotwórczych – ozonoterapia doskonale sprawdza się w dezynfekcji powierzchni użytkowych w placówkach medycznych, ale także odkażania ran czy leczenia rozmaitych stanów zapalnych. Ozon wykorzystywany może być także w gabinetach stomatologicznych w celu prewencji zmian próchniczych.

Próchnica to choroba o podłożu bakteryjnym, zatem ozon o właściwościach bakteriobójczych może stanowić cenny element terapii próchnicy. Ozonoterapia w stomatologii sprawdza się przede wszystkim u najmłodszych pacjentów. Po pierwsze dlatego, że próchnica na zębach mlecznych rozwija się bardzo szybko, zatem konieczne jest przeciwdziałanie rozwojowi próchnicy. Po drugie – dzieci bardzo nie lubią borowania zębów, a ozonowanie próchnicy na wczesnym etapie jej rozwoju może zminimalizować konieczność borowania.

Jak przebiega ozonowanie zębów? Jest to zabieg bardzo szybki, trwający zaledwie kilkadziesiąt sekund i polegający na poddaniu zęba działaniu ozonem. Po ozonowaniu zębów mlecznych wykonywany jest dodatkowo zabieg remineralizacji szkliwa. Ozonowanie zębów wykonywane jest także u dorosłych, np. podczas dezynfekowania kanałów zębowych podczas leczenia endodontycznego, a także w leczeniu chorób przyzębia. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i nieinwazyjny, a efekty ozonowania zębów są bardzo zadowalające. Dlatego te coraz więcej gabinetów stomatologicznych decyduje się na poszerzenie asortymentu stomatologicznego i zakup aparatury do ozonowania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium