Ozon w leczeniu próchnicy zębów

Próchnica zębów to jedna z najczęstszych przyczyn wizyt w gabinecie stomatologa. Tradycyjne leczenie zachowawcze sprowadza się do usunięcia zmian próchnicowych przy pomocy takich akcesoriów stomatologicznych jak wiertła stomatologiczne. Niestety – to właśnie borowanie jest jedną z najbardziej znienawidzonych procedur stomatologicznych. Okazuje się jednak, że z powodzeniem można stosować technologie mniej inwazyjne, a tym samym – bardziej przyjazne pacjentom. Mowa m.in. o ozonowaniu, które z powodzeniem stosowane jest w leczeniu próchnicy. Ozon to gaz o wyjątkowych właściwościach, który od dawna stosowany jest w celu dezynfekcji większych powierzchni, w tym całych pomieszczeń. Zabieg ozonowania umożliwia unieszkodliwianie bakterii, a w przypadku zmian próchnicowych – także działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe oraz wspomagające regenerację tkanek.

 

Zabieg ozonowania zmian próchnicowych jest zabiegiem szybkim i bezbolesnym, a efekty zabiegu są spektakularne. Skierowanie strumienia ozonu na zmiany próchnicze pozwala osiągnąć imponujące rezultaty – usunąć można ponad 99, 9% bakterii. Podkreślić należy, że zabieg ozonowania sprawdza się w początkowych stadiach próchnicy; w przypadku zmian zaawansowanych zalecane jest łączenie ozonowania z tradycyjnymi metodami leczenia zachowawczego. Poza leczeniem próchnicy, ozon znajduje ponadto zastosowanie w celu:

 

  • profilaktyki próchnicy u dzieci
  • dezynfekowania kanałów korzeniowych
  • wspomagania gojenia się ran tkanki zębowej i okołozębowej (chirurgia, periodontologia)

 

Stosowanie ozonu jest całkowicie bezpieczne dla organizmu i nie wiąże się z wystąpieniem jakichkolwiek efektów ubocznych. Zaletą ozonowania jest możliwość zastosowania tego zabiegu u małych dzieci – zarówno w celach profilaktycznych, jak i leczniczych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium