Odpowiednio wyrobione nawyki kluczem do sukcesu

 

Wielu rodziców obawia się konieczności udania się pierwszy raz do gabinetu stomatologicznego ze swoją pociechą. Dzieci przyswajają zasłyszane od dorosłych informacje o tym, że wizyta u stomatologa nie należy w żaden sposób do przyjemnych odwiedzin. Jeśli od momentu zyskania jakiejkolwiek świadomości i umiejętności samodzielnego myślenia dziecko słyszy same negatywy na ten temat, nie należy się dziwić, że niechętnie pójdzie na swoją pierwszą wizytę i może zakończyć się ona atakiem paniki.

 

Wielu cenionych dentystów, kupujących asortyment dla stomatologów najlepszej klasy i uczestniczących w licznych szkoleniach, ma świadomość tego, jak najlepiej reagować na wizyty najmłodszych pacjentów i pomogą oni przejść rodzicom ten proces maksymalnie spokojnie. Warto jednak samemu zapoczątkować ten proces i powoli uświadamiać dziecko, że dbanie o swoje zęby to istotna rzecz i potrzebna do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu.

 

Odpowiednio wyrobione nawyki kluczem do sukcesu

 

Jeśli nauczymy swoją pociechę dbania o zęby każdego dnia, to dziecko z pewnością będzie znacznie spokojniejsze, udając się na swoją pierwszą, i kolejne także, wizytę u stomatologa, mając świadomość tego, że należycie dbało o swoje zęby. W przypadku najmłodszych pacjentów – bo na pierwszą wizytę z dzieckiem powinno się udać już w wieku 2-3 lat – należy najpierw zadbać o to, aby wyjaśnić mu, że dentysta zrobi co w jego mocy, aby maluch poczuł się komfortowo i nie odczuwał niepotrzebnego stresu wynikającego z wizyty. Warto również ostrzec stomatologa, do którego planujemy się udać z pociechą, że na wizycie pojawimy się z najmłodszym członkiem rodziny. Dentysta będzie miał możliwość odpowiednio przygotować się na wizytę.

 

Większość gabinetów stomatologicznych stara się na wszelkie sposoby odwrócić uwagę maluchów, wyposażając swoje gabinety w kolorowanki, które mogą zająć uwagę w trakcie czekania na wizytę. Zabawki, klocki, książeczki obrazkowe dla dzieci – to wszystko czeka na najmłodszych i z pewnością umożliwi odbycie wizyty znacznie bardziej bezstresowo. Często zdarza się, że w samym gabinecie znajdują dodatkowe udogodnienia dla dzieci – kolorowe fotele, kubeczki z uśmiechniętymi minka, zaopatrzenie dla stomatologów dostępne w dzisiejszych czasach jest bardzo szerokie i pozwala kompleksowo wyposażyć gabinet.

 

Przyjęła się również tradycja, która przyszła od lekarzy pediatrów, akcja nazwana DZIELNY PACJNET. Jest to doskonała metoda, aby przekonać zarówno tych starszych, jak i tych młodszych pacjentów, że wizyta w gabinecie nie musi się kojarzyć tylko i wyłącznie ze złymi doświadczeniami. Jeżeli dziecko po zakończonej wizycie zostaje nagrodzone jakąś ciekawą zabawką, to istnieje bardzo realna szansa, że kolejna wizyta będzie kojarzona z nagrodą, a nie bólem i krzykiem. Stanowi to także doskonałą motywację i podstawę do tego, żeby pacjent starał się być grzecznym w trakcie wizyty. Doskonałą metodą jest nagradzanie dzieci zabawkami kolekcjonerskimi, które można zbierać. To dodatkowy impuls do tego, aby chętniej odwiedzać stomatologa.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium