Najmłodsi pacjenci w gabinetach stomatologicznych

 Wyjątkowo rzadko się zdarza, że dzieci, które odwiedzają gabinety dentystyczne, są

nastawione pozytywnie i nie przejawiają strachu przed zabiegiem. Często nawet trudno

przekonać je, że to wizyta kontrolna i nieprzyjemna części wizyty być może nie będzie

konieczna. Istotny jest również fakt, że zadowolony młody pacjent, to także usatysfakcjonowani rodzice, którzy też przeżywają stres razem ze swoim dzieckiem i wizyta u lekarza, którego obawia się ich pociecha, z pewnością nie jest przyjemna.

 

Wyjątkowo pomocne okazują się wtedy małe gadżety, którymi możemy nagrodzić pacjenta

za odbytą wizytę. Z pomocą przychodzi oferta pod hasłem “Dzielny Pacjent”, którą oferuje  w sklep online DentalTree , gdzie nietrudno wybrać coś, co spodoba się najmłodszym.

Przy wyborze odpowiednich upominków należy kierować zwrócić uwagę na kilka drobnych,

aczkolwiek ważnych, szczegółów:

  • płeć nagradzanego dziecka - oferta znajdująca się w sklepach online, które zajmują oferują materiały dla stomatologów jest na tyle bogata, że łatwo przyprawi o kolorowy zawrót głowy, dlatego warto zwrócić uwagę na rozróżnienie gadżetów względem płci
  • wiek - potocznie nazywani najmłodszymi pacjentami są przecież w różnych kategoriach wiekowych, od przedszkolaków po dzieci kończące podstawówkę; istnieją gadżety i prezenty, które spodobają się każdemu bez względu na wiek, jednak brelok do kluczy nie zadowoli czterolatka, a mała spinka do włosów, utrzymana w stylistyce księżniczki, dziecka w wieku lat 11.

 

Nagradzanie dzieci to skuteczna metoda, aby przekonać je, że wizyta w gabinecie

stomatologicznym nie musi oznaczać tylko i wyłącznie nieprzyjemnych doświadczeń, ale

może kojarzyć się także z przyjemnościami. Ograniczenie stresu będzie wiązało się bezpośrednio z mniej problematycznym przeprowadzeniem zabiegu. Pacjent przestanie się wiercić i kręcić na fotelu, jeśli będzie miał świadomość, że będąc grzecznym i spokojnym, może liczyć na ciekawą nagrodę wręczoną pod koniec wizyty.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium