Materiały jednorazowego użytku

Każdy gabinet stomatologiczny codziennie zużywa setki materiałów jednorazowego użytku. Jest to podstawa prowadzenia praktyki stomatologicznej i żaden gabinet nie może bez nich prawidłowo funkcjonować. Mimo tego, że nie można się bez nich obejść, dentyści bardzo często próbują na nich zaoszczędzić – o ile robią to z głową, nie ma żadnego problemu, jednak praktyki niektórych stomatologów sięgają znacznie dalej. 

Jak sama nazwa wskazuje materiały dla stomatologów jednorazowego użytku powinny zostać użyte tylko raz, po czym powinno się wyrzucić je do kosza na odpady medyczne. Higiena pracy nakazuje, aby przestrzegać tych podstawowych zasad bezpieczeństwa, w przeciwnym razie może to doprowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych dla pacjenta i problemów prawnych dla stomatologa. Jest to absolutnie podstawowa zasada bezpieczeństwa i higieny pracy dla każdego dentysty. Rękawiczki powinny być zmieniane za każdym razem, kiedy istnieje ryzyko, że drobnoustroje z otoczenia zostaną przeniesione do jamy ustnej pacjenta, wszelkiego rodzaju waciki i tampony, kubki, końcówki do ślinociągów itp. są przewidziane na jednego pacjenta i należy je wymieniać odpowiednio często, w razie potrzeby kilka razy w ciągu jednej wizyty. 

Odpowiednie miejsce na odpady medyczne 

Wszyto, co się zużywa i czego nie można odzyskać, powinno znaleźć się w koszu na śmieci bądź pojemniku na odpadu medyczne. Asortyment dla stomatologów, który przewiduje artykuły jednorazowe jest bardzo szeroki i bardzo szybko się zużywa. Warto zainwestować w pojemniki, które pozwolą na odpowiedzią segregację tych śmieci, a w przypadku odpadów medycznych – pojemniki, które będą odpowiednio je zabezpieczały i umożliwią bezpieczny wywóz. 

Materiały jednorazowego użytku szybko się zużywają, warto zadbać o to, aby móc kupować je możliwie jak najtaniej. Nie oznacza to kupowania artykułów o wątpliwej jakości – pacjent z pewnością to odczuje, jeśli nie na pierwszej wizycie, to z perspektywy czasu.

Obecnie na rynku istnieje bardzo dużo firm, oferujących materiały dla stomatologów w przyzwoitych cenach, przy czym ich jakoś jest na najwyższym poziomie. Dzięki temu dentyści nie są już zmuszeni przepłacać – wszyscy zdają sobie sprawę, że jeszcze do niedawna tak właśnie było, stomatolodzy za te same artykuły płacili więcej tylko z tego powodu, że wykonują ten konkretny zawód. 

Dobre gospodarowanie swoimi finansami i umiejętność oszczędzania pieniędzy w odpowiednich miejscach cechują każdego dobrego przedsiębiorcę. Im większa realna oszczędność, tym lepsze zyski. Oczywiście jakość świadczonej usługi nie powinna w żadnym stopniu na tym podupaść, umiejętne prowadzenie działalności gospodarczej to nie tylko szukanie sposobu na zaoszczędzenie pieniędzy, to także odpowiednia wiedza, umiejętności i wieloletnie praktyka lekarska, która pozwala odnaleźć się w trudnych i kryzysowych sytuacjach. Im większa umiejętność gospodarowania pieniędzmi, tym lepiej funkcjonujący gabinet stomatologiczny, przynoszący realny dochód.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium