Licówki

Licówki

 

Delikatna i bardzo dyskretna korekta uśmiechu, która nie wymaga noszenia przez kilkanaście miesięcy aparatu ortodontycznego, zamykająca się w ledwie kilku wizytach u stomatologa – brzmi nierealnie? Nawet jeśli, to jest jak najbardziej możliwe, a wszystko to za sprawą licówek, które są w stanie odmienić całkowicie nasz uśmiech w zadziwiająco krótkim czasie. Warto się zastanowić nad tym rozwiązaniem, kiedy rozważamy korektę swojego wyglądu.

 

Czy licówki są dla wszystkich?

Zdecydowana większość pacjentów może poddać się zabiegom wykonania licówek, zwłaszcza jeśli dotyczy to drobnych wad uzębienia czy poprawy naturalnego odcienia zębów. Warto jednak wcześniej przemyśleć tę decyzję, ponieważ zabieg jest nieodwracalny – aby go wykonać, konieczne jest spiłowanie niewielkiej warstwy szkliwa, która nie jest w stanie się odbudować sama. Jednak mimo to, korzyści wynikające z założenia licówek są na tyle duże, że powinny pozwolić uzyskać satysfakcję każdemu.

 

Rodzaje licówek i krótka charakteryzacja

Licówki licówkom nierówne, istnieją ich różne rodzaje, które różnią się swoimi właściwościami fizycznymi, a także i ceną. Wybór najlepszych zostanie podyktowany głównie rodzajem korygowanej wady.

Najpopularniejsze licówki to te ceramiczne, które mogą z powodzeniem imitować naturalne zęby, są stworzone z wysokiej jakości materiałów i pozwalają osiągnąć zdumiewające walory estetyczne. Wiele gabinetów, które stawiają na wysokiej klasy materiały dla stomatologów wybierają właśnie ten rodzaj licówek, również pacjenci są z nich zwykle bardzo zadowoleni. Bardzo trwałe i elastyczne, a dodatkowo nie ulegają przebarwieniom. Są także najlepszym wyborem jeżeli chodzi o stosunek ceny do jakości.

Licówki akrylowe są najtańszą wersją tego rodzaju nakładek, jednak cierpi na tym także i jakość oraz estetyka. Są też dosyć ciężkie i grube, przez co widoczne na zębach.

Dosyć częstym wyborem są także licówki kompozytowe, które jakościowo są lepsze niż licówki akrylowe, jednak trochę gorsze niż ceramiczne. Często wyglądają dosyć sztucznie, ponieważ mają jednolity kolor, a także dosyć szybko ulegają przebarwieniom.

 

Cena licówek

Przedział cenowy licówek jest naprawdę bardzo szeroki, od 80 zł do 2000 zł. Rozbieżność wynika w dużej mierze od tego, z czego są one wykonane, asortyment stomatologiczny, który charakteryzuje się wysoką jakością kosztuje znacznie więcej. Istotna jest również cena wykonania usługi założenia licówek. Mimo tak dużej rozbieżności cenowej nie należy oszczędzać na licówkach, ponieważ jest to wybór na całe życie, dlatego aspekt wizualny i zadowolenie pacjenta z efektów pracy dentysty nie powinno być determinowane tylko i wyłącznie ceną.

 

Im droższy rodzaj licówek wybierzemy, tym lepszy będzie efekt. Oczywiście nie zawsze trzeba decydować się na najlepszą jakość, czasem bywa ona zbędna – zwłaszcza jeśli licówki mają być wstawiane z tyłu jamy ustnej i są słabo widoczne, można pozwolić sobie na gorszy jakościowo materiał. Warto również wybrać gabinet, który ma duże doświadczenie w zakładaniu licówek, aby uniknąć niepotrzebnego rozczarowania.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium