Licówki porcelanowe – kiedy warto rozważyć to rozwiązanie?

Licówki to cienkie płatki przyklejane na odpowiednio opracowany ząb, które pozwalają na skorygowanie wiele defektów estetycznych. Licówki porcelanowe mają na celu korygowanie poważnych przebarwień, wyszczerbionych zębów, nieestetycznych przerw między zębami. Licówki poprawiają estetykę i funkcjonalność zębów. Licówki doskonale sprawdzają się u tych osób, u których pojawiają się trudne do usunięcia przebarwienia zębów bądź występuje wrodzony ciemniejszy odcień zębów. Kolejnym wskazaniem do zastosowania licówek są niewielkie nierówności zębów (stłoczenia, krzywizny) czy przerwy między zębami. Ponadto licówki stanowią doskonały sposób na przykrycie ukruszeń i pęknięć zębów, a także głębokich bruzd na powierzchni zębów.

Procedura nie jest zalecana w przypadku złej higieny jamy ustnej i obecności zmian próchniczych. Wówczas najpierw konieczne jest wyleczenie wszystkich ubytków. Licówki nie są ponadto zalecane osobom z większymi wadami zgryzu, a także chorobami dziąseł, a także u pacjentów dotkniętych problemem bruksizmu, czyli mimowolnego zgrzytania zębami.

Proces założenia licówek wymaga co najmniej dwóch wizyt w gabinecie stomatologa. Podczas pierwszej wizyty wybierany jest odcień licówek, a zęby są oszlifowywane w celu założenia nakładek tymczasowych. Natomiast podczas drugiej wizyty zakładane są licówki trwałe. Wykonane są one z bardzo wytrzymałych materiałów stomatologicznych, przez co wyróżniają się dużą trwałością. Licówki to rozwiązanie na wiele lat. Wyboru dokonać można między licówkami porcelanowymi,, kompozytowymi, ceramicznymi, akrylowymi czy pełnoceramicznymi. Dzięki wiernemu odtworzeniu struktury i barwy szkliwa, licówki wyglądają bardzo naturalnie i są trudne do odróżnienia od prawdziwych zębów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium