Kilka faktów o implantach zębowych

Braki w uzębieniu to problem, który dla wielu jest bardzo dużą utratą estetyki, powoduje krępację i niechęć do szczerego, szerokiego uśmiechu. Nikt nie pozostawia sobie złudzeń, że wpływa to negatywnie zarówno na odbiór naszej osoby oraz utrudnia nawiązywanie relacji międzyludzkich.

Niestety niewielu ludzi zdaje sobie sprawę z tego, że braki w uzębieniu mogą powodować kłopoty zdrowotne, które będą negatywnie wpływać na stan pozostałych zębów.

 

Jakie mogą być konsekwencje braków w uzębieniu?

Oprócz dyskomfortu spowodowanego obniżoną estetyką uśmiechu, brak zębów może mieć także negatywny wpływ na wszystkie pozostałe zęby w jamie ustnej, które nie dość, że zostają znacznie bardziej obciążone, to mogą się przemieszczać i nieprawidłowo ustawić w jamie ustnej, co będzie wymagało dodatkowej korekty. Kwestia estetyki potrafi być również źle postrzegana i spowodować, że jeśli ktoś będzie miał braki w ostatnich zębach, to uzna, że nie ma konieczności poddawania się zabiegowi wstawienia implantów. To podejście jest bardzo błędne, ponieważ brak trzonowców utrudnia prawidłowe przeżuwanie pokarmów, co może skutkować nieprawidłowym rozdrabnianiem pokarmu, które to z kolei prowadzi do trudności z trawieniem i problemów żołądkowych.

Na szczęście współczesna stomatologia i profesjonalny asortyment stomatologiczny pozwalają na wstawienie implantów w każdym miejscu w jamie ustnej. Obecnie implanty są bardzo estetyczne i wizualnie nie odstają od naturalnych zębów. Ich kolor może zostać dopasowany niemalże idealnie do naturalnego odcienia zębów, a kształt zostaje dopasowany do anatomii całej szczęki.

 

Czy o implanty trzeba dbać jak o naturalne zęby?

Mimo tego, że implanty są stworzone z materiałów sztucznych, to nie należy się łudzić, że nie trzeba o nie dbać, jak o swoje naturalne zęby. Higiena jest podstawą do tego, aby implanty pozostały w nienagannym stanie i mogły służyć tak dobrze, jak prawdziwe zęby. W przypadku braku prawidłowej higieny mogą wystąpić choroby tkanek przylegających do implantów, a także istnieje ryzyko, że nie zrosną się one prawidłowo i wypadną. Jedyny czynnik, który odróżnia implanty od naturalnej zębów, jest niewystępowanie próchnicy, ponieważ implanty stworzone zostają z materiałów sztucznych.

 

Implanty są inwestycją na całe życie, dlatego warto zainwestować w dobre materiały dla stomatologów, aby po zabiegu nie rozczarować się ich jakością. Na im droższe implanty się zdecydujemy, tym z lepszych jakościowo materiałów zostały one wykonane. Odpowiednio wysoka jakość może stanowić dobrą gwarancję na przyszłość i wyklucza kłopoty związane ze słabymi gatunkowo implantami.

 

Warto również wspomnieć, że na implanty nigdy nie jest ani za późno, ani za wcześnie. Wiek w tym przypadku nie gra roli – jeśli zachodzi konieczność założenia implantów – bez względu na to, czy podyktowana została ona kwestiami zdrowotnymi czy estetycznymi – można się zdecydować na zabieg w każdym wieku.

 

Warto jest rozważyć te opcję, jako alternatywę do pełnych protez, które mogą stwarzać trochę więcej problemów estetycznych.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium