Jaką szczoteczkę do zębów wybrać?

 

Szczoteczkę do zębów można kupić niemalże wszędzie, jeśli dobrze się rozejrzeć, najprawdopodobniej nawet w kiosku możliwy będzie zakup jakiegoś całkowicie podstawowego jej wariantu. Najczęściej Polacy kupują je w drogeriach lub marketach, gdzie wybór jest nie tylko ogromny, ale i zróżnicowane ceny powalają dopasować produkt nie tylko do własna potrzeb, ale także na własną miarę finansową. Ogromny wybór to nie tylko coś, co można skategoryzować tylko na korzyść kupującego. Często powoduje on frustrację i wyzwala złość, ponieważ osoba nieobyta z tematem może mieć poważny problem wybrać szczoteczkę, która dobrze wyczyści zęby, a jednocześnie nie uszkodzi ich struktury, ani nie naruszy dziąseł. Trudność w wyborze nie ogranicza się tylko do samej ceny szczoteczki i struktury główki, ale bardzo często wybór jest pomiędzy szczoteczką manualną, elektryczną i soniczną. Wszystko to razem stanowi trudny orzech do zgryzienia i wymaga zasięgnięcia dodatkowej wiedzy.

 

Klasyczne manualne szczoteczki to wybór przede wszystkim pomiędzy odpowiednią twardością włosia, jego zagęszczeniu na główce oraz ewentualnym dodatkowym gumkom wstawionym pomiędzy włókna, które mają spełniać dodatkowe funkcje. Oczywistym dla każdego jest fakt, że szczoteczka do zębów to nie asortyment stomatologiczny i nie można spodziewać się efektów nawet zbliżonych do tych, które daje wizyta w gabinecie, jednak nie takie jest jej zadanie.

Pierwszym ważnym elementem szczoteczki do zębów jest twardość jej włosia. Przede wszystkim należy mieć na uwadze, że zbyt sztywne może doprowadzić dziąsła do tragicznego stanu, jednocześnie trzeba nadmienić, że twardsze szczoteczki polecane są osobom stosującym używki (kawa, papierosy), które są czynnikiem pojawiania się osadów na zębach, a z tymi może sobie poradzić dobrze tylko odpowiednio sztywne włosie. Osobom o delikatnych dziąsłach, ze skłonnością do krwawienia, poleca się w szczególności delikatne szczoteczki, które nie będą powodowały dodatkowych podrażnień.

Reklamy w telewizji mamią ludzi, że szczoteczki posiadające dodatkowe gumeczki na główce potrafią czynić cuda, zupełnie jak narzędzia stomatologiczne, slogany tak, jakby wystarczyło ją wsadzić do buzi, a cała praca zostaje wykonana poza użytkownikiem. Niestety według stomatologów jest to jedno z gorszych rozwiązań, ponieważ w znaczący sposób niszczy strukturę zęba. Dobrym rozwiązaniem jest zakup szczoteczki z apteki, a jeszcze lepszym kontakt ze stomatologiem i zdanie się na jego opinię oraz wiedzę, dzięki której dobierze on produkt odpowiadający potrzebom pacjenta.

 

Szczoteczki elektryczne i soniczne są alternatywą dla osób, które nie do końca wiedzą, jak prawidłowo szczotkować zęby, aby usunąć z nich wszystkie bakterie. Tego typu szczoteczki niejako wymieszają prawidłowe oczyszczanie zębów z płytki, przez co są zdecydowanie bardziej bezobsługowe. Ich jedynym minusem jest cena, bo zwykle trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu kilkuset złotych.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium