Jak zapracować na sukces gabinetu?

Jak zapracować na sukces gabinetu? 

 

Sukces gabinetu stomatologicznego jest wprost proporcjonalny do tego, jak wiele pracy zostanie włożone w jego prowadzenie. Im większe zaangażowanie w to, aby pacjenci po zakończonej wizycie byli zadowoleni, tym lepszych efektów można się spodziewać. Praca ta jest wyjątkowo trudna i wyczerpująca, a efekty są widoczne dopiero po upływie jakiegoś czasu, przez co często wielu młodych stomatologów szybko się zniechęca, nie widząc od razu oczekiwanych rezultatów. Postaramy się jednak wyszczególnić kilka istotnych kwestii, które znacząco poprawią wizerunek gabinetu u pacjentów.

Im więcej usług, tym lepiej?

Kompleksowe leczenie jest z pewnością wartością dodaną każdego gabinetu, ponieważ pacjenci w jednym miejscu mogą skorzystać z usług kilku specjalistów, co eliminuje konieczność szukania kolejnego specjalisty. Oczywiście ważne jest, aby mierzyć siły na zamiary i pozwolić sobie tylko na wdrożenie tych usług, które gabinet jest w stanie świadczyć. Warto skupić się na podstawowej opiece i dopracować ją na najwyższy poziom, niż kilkadziesiąt pomniejszych usług, ze świadczenia, których nie będzie zadowolony ani stomatolog odpowiadający za ich wykonanie, ani pacjent, który będzie z nich korzystał.

Korzystanie z dobrodziejstw technologicznych oraz wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań do gabinetu pozwoli Ci wyprzedzić o krok konkurencję.

Stomatologia jest niezwykle postępową dziedziną wiedzy, która z dnia na dzień staje się lepsza. Korzystanie z nowoczesnych technologii to pewność, że gabinet będzie o krok przed konkurencją i zapewni swoim pacjentom leczenie na światowym poziomie. Wartość nowoczesnego gabinetu najłatwiej pokazać na przykładzie endodoncji. Gabinety, w których leczenie kanałowe wykonuje się poprzez zatruwanie zębów, to relikty przeszłości, korzystające z przestarzałych metod. Dzisiaj wykonuje się je kompleksowo w trakcie jednej wizyty, z wykorzystaniem mikroskopu i przy całkowitym wyeliminowaniem bólu.

Czystość w gabinecie świadczy o stomatologu

Tak jak czyste buty świadczą o człowieku, tak czysty gabinet świadczy o stomatologu. Gabinet stomatologiczny, który jest brudny, z pewnością odstraszy każdego pacjenta, nawet tego najbardziej zdesperowanego. Ponadto można mieć pewność, że opinia o brudnym gabinecie zacznie znacznie szybciej krążyć wśród znajomych niż najciekawsza plotka. Zadbanie o odpowiednią higienę jest także podstawą do zachowania bezpieczeństwa i higieny pracy, tak samo dla pacjenta, jak i dla stomatologa oraz całego personelu gabinetu. Drodzy stomatolodzy, możecie być pewni, że pacjenci, świadomie czy podświadomie, unikają miejsc, w których istnieje ryzyko zarażenia się poważnymi chorobami.

Pacjenci przyjęci są maksymalnie szybko

Oczywiste jest, że napięty terminarz to nic dziwnego w gabinecie stomatologicznym. Jeśli jednak znajduje się pacjent, nowy czy stały, który potrzebuje, pilnego przyjęcia do gabinetu, istotne jest, aby miał taką możliwość maksymalnie szybko. Oferując bardzo odległy termin, okazuje się, że wielu pacjentów postanawia wybrać inny gabinet, który będzie w stanie maksymalnie szybko odpowiedzieć na jego potrzebę.

Dobry stomatolog ma dobry kontakt z pacjentem

Pod pojęciem dobrego kontaktu z pacjentem kryje się przede wszystkim to, aby brać pod uwagę jego zdanie i odczucia, reagować na to co mówi i robi, kiedy siedzi na fotelu stomatologicznym. Nie ignorować sygnałów, które mogłyby oznaczać jego dyskomfort, a skoro nie lekceważyć, to i starać się je rozwiązać. Istotna jest także umiejętność współpracy z lękliwymi pacjentami, zarówno dziećmi, jak i osobami dorosłymi. Umiejętne podejście do nich sprawi, że bardzo szybko nabiorą zaufania do stomatologa i z uśmiechem przyjdą na kolejną wizytę.

Jakość materiałów stomatologicznych używanych w trakcie wykonywania zabiegów ma znaczenie

Pomimo tego, że pacjenci nie mają wiedzy pozwalającej im ocenić, czy dany materiał jest dobry, czy nie, to odczuwają takie rzeczy, najczęściej po czasie, i to na tej podstawie wysnuwają pewne wnioski. Praca na materiałach, które są wątpliwej jakości, odbije się czkawką w każdym gabinecie, a zwłaszcza na jego pacjentach, którzy będą mieli problemy z leczonymi w gabinecie zębami.

Prowadzenie gabinetu stomatologicznego to ciężki kawałek chleba i trudna praca, której nie każdy podoła. Dla wielu stomatologów konieczność prowadzenia tak wielowymiarowej działalności to przeszkoda nie do pokonania. Jednak ci, którzy wykażą się odpornością psychiczną i wytrwałością, z czasem zostaną odpowiednio docenieni, a ich trud nie pójdzie na marne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium