Jak wybrać gabinet stomatologiczny?

Zęby są wizytówką każdego człowieka. Piękny uśmiech potrafi przyciągnąć uwagę każdego, a niejednokrotnie otwiera furtkę do nowych znajomości. Kluczowym elementem w dbaniu o zdrowia i higienę jamy ustnej jest praca własna, która powinna być głównym czynnikiem wpływającym na wygląd naszych zębów. Jednak nie można się ograniczać do do dbania o nie tylko w we własnym zakresie, wizyta w gabinecie stomatologicznym to konieczność, która nie powinna omijać nikogo. 

Dlaczego odwiedzanie dentystę jest takie ważne?

Profilaktyka czyni cuda, niejednokrotnie odpowiednio częsta kontrola u stomatologa sprawiła, że nie zachodziła konieczność usunięcia zębów, ponieważ zmiany próchniczne zostały wykryte na tyle szybko, że potrzebne były tylko odpowiednie materiały dla stomatologów i wiertło. Jeśli te wizyty zostaną zaniedbane, może dojść do sytuacji, że jedynym ratunkiem na zachowanie swojego zęba będzie leczenie kanałów, a w najgorszej sytuacji dojdzie do konieczności ekstrakcji. Wizyty kontrolne są potrzebne także ze względu na ogólną higienę jamy ustnej, którą wykonuje profesjonalna higienistka, a pomagają one w otrzymaniu zębów w nienagannej czystości, nie doprowadzając tym samym do rozwoju próchnicy i parodontozy. 

Wybór odpowiedniego gabinetu

Sprawa z pozoru błaha, bo czego można wymagać od stomatologa? Wystarczy gabinet, odpowiednie narzędzia i asortyment stomatologiczny i nasze zęby są w dobrych rękach. Niestety nie do końca tak to wygląda. Jak w każdym zawodzie – są ludzie, którzy wykonują go z pasją i ludzie którzy po prostu tylko w ten sposób zarabiają na życie i niech wszyscy trzymają się z daleka od tej drugiej kategorii stomatologów. Jeśli zależy nam na tym, aby nasze zęby były w dobrych rękach i z każdą wizytą stomatolog traktowa nas tak, jakbyśmy byli jego jedynymi pacjentami, trzeba wybrać gabinet, w którym będzie pracował dentysta z pasją.

Oczywiście samo zaangażowanie często nie wystarcza i oprócz tego należy zwrócić uwagę na warunki, chociażby techniczne a także utrzymanie porządku i higieny w gabinecie. Materiały dla stomatologów dzielą się na lepsze i gorsze jakościowo. Za pracę stomatologa na topowym wypełniaczu z pewnością przyjdzie zapłacić więcej niż za najtańsza możliwą plombę. Tutaj warto zaznaczyć, że kwestia finansowa nie jest żadnemu pacjentowi obojętna, jednak wybór gabinetu tylko i wyłącznie ze względu na cenę usług nie zawsze jest trafnym wyborem. Bardzo często w parze z jakością idzie także odpowiednia cena. Oczywiście nie mówimy tutaj o wyborze gabinetu, który żąda horrendalnej gotówki za założenie wypełnienia, na które stać tylko bogaczy, jednak jeśli różnica pomiędzy dwoma gabinetami wynosi 300 zł na prostym zabiegu, to warto się zastanowić, skąd bierze się tak duży przedział cenowy. 

Gabinetów stomatologicznych obecnie jest bardzo wiele, przynajmniej kilkadziesiąt w jednym mieście, dlatego warto skupić się na wyborze tego odpowiedniego, który będzie odpowiadał nam cenowo, świadczone usługi są świadczone na najwyższym poziomie, a przy okazji stomatolog dba o jego czystość i wyposażenie.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium