Jak wybrać dobry gabinet stomatologiczny

 

Pacjenci stają się coraz bardziej świadomą swoich potrzeb grupą społeczną, która chce stawiać na jakość, ponieważ wiedzą, że jest to inwestycja zwrotna. Sytuacja ta dotyczy nie tylko pacjentów gabinetów stomatologicznych, ale każdego z nas, kto musi skorzystać z usług lekarza. Zdrowie jest dla nas bezcenne, gdyż raz utracone nie może zostać odzyskane za żadne pieniądze. Dlatego właśnie tak ważne jest, aby o nie zadbać od samego początku, nie doprowadzając do sytuacji, w której negatywne zmiany zachodzące w organizmie zajdą na tyle daleko, że staną się nieodwracalne. Wszystko to sprowadza się do faktu, że wybór odpowiedniego gabinetu stomatologicznego jest bardzo ważną decyzją, która może zaważyć na stanie zdrowia jamy ustnej.

 

Zanim jednak ktokolwiek zacznie się rozglądać za renomowanym miejscem, musi uświadomić sobie, co tę renomę tak naprawdę określą oraz starać się kierować tymi właśnie wskazówkami w trakcie wyboru. Dobry gabinet stomatologiczny to taki, któremu przede wszystkim zależy na zdrowiu swojego pacjenta i dba on, aby materiały stomatologiczne oraz sprzęt w gabinecie były odpowiednio wysokiej klasy oraz umożliwiały leczenie na bardzo wysokim poziomie, z uwzględnieniem nowoczesnej technologii i nowych metod lecznictwa. Nie jest to jedyna ważna kwestia, ale z całą pewnością ma kluczowe znacznie dla wielu pacjentów, którym przychodzi wybrać nowego lekarza.

 

Bardzo ważne jest to, co daje poczucie bezpieczeństwa pacjentowi. Temat jest bardzo szeroki i obszerny, bo nie można jednoznacznie stwierdzić, co daje każdemu indywidualnie poczucie bezpieczeństwa; są jednak jakieś ogólnie przyjęte normy, które będą obowiązywały tym, co ceni każdy z pacjentów. Z pewnością jedną z takich rzeczy jest kwestia higieny. Gabinet stomatologiczny to specyficzne miejsce, gdzie pacjent może mieć nieszczęście na bardzo duży kontakt ze śliną lub krwią osoby, która przed nim spędziła czas na fotelu. Danie pacjentowi poczucie pełnej higieny i sterylności, czyli narzędzia stomatologiczne, który dentysta używał chwilę wcześniej należy zutylizować lub poddać procesowi sterylizacji jeszcze zanim kolejna osoba wejdzie do gabinetu. Wszystko wokół fotela pacjenta powinno być uprzątnięte – żadne gazy i waciki nie powinny leżeć w zasięgu jego wzroku. Poczucie odpowiednio higienicznej i sterylnie czystej przestrzeni gabinetu wpływa bardzo korzystnie na ogólne odczucia pacjenta w stosunku do danego gabinetu stomatologicznego.

 

Dentysta także nie może pozostać obojętny na samopoczucie pacjenta, jego potrzeby, lęki przyzwyczajenia. Rozmowa jest tutaj wyjątkowo ważna i nie można jej zaniedbywać. Zainteresowanie pacjentem i sprawienie, aby poczuł się wyjątkowo i indywidualnie traktowany pozwoli zwiększyć jego zaufania w stosunku do dentysty. Rozmowa o ogólnym stanie zdrowia powinna być przeprowadzona już na samym początku wizyty, równie istotne jest zainteresowanie pacjentem w trakcie wykonywania zabiegu – zapytanie o ogólny komfort i odczucia, danie do zrozumienia, że jeśli tylko coś w trakcie zabiegu dzieje się nie tak, pacjent wie, że może to od razu zgłosić dentyście, który odpowiednio zareaguje na zaistniałą sytuację.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium