Jak kompleksowo zadbać o zdrowy uśmiech

 

Zdrowy i piękny uśmiech jest w dzisiejszych czasach podstawą kanonu piękna, jednym z najbardziej cenionych elementów wyglądu, dlatego warto wiedzieć, jak można o niego zadbać. Odpowiednia wiedza i świadomość pozwolą utrzymać zdrowie jamy ustnej na wystarczającym poziomie, który da szansę na doskonale piękny uśmiech. Ponadto wiedza ta pozwoli uniknąć wszystkich nieprzyjemnych konsekwencji, jakie wiążą się z brakiem odpowiedniej higieny jamy ustnej – próchnica, problemy z dziąsłami, a w najgorszej sytuacji ekstrakcja zębów i konieczność wstawienia np. implantów lub protez zębowych. Wszystko to jest składową higieny jamy ustnej, która powinna być nieodłącznym elementem każdego dnia. Higiena ta powinna być odruchem – umycie zębów rano jest obowiązkiem, bez którego nie wychodzisz z domu, podobnie jak wyszczotkowanie zębów wieczorem, bez czego nie kładziesz się spać. Wyrobienie w sobie takich stałych nawyków zdecydowanie przyczyni się do doskonałego zdrowia jamy ustnej, przez co materiały stomatologiczne, których używa się do naprawiania zębów i wszystkich ubytków w nich powstałych, nie będą konieczne do użycia. Oczywiście nie obędzie się bez wizyt kontrolnych, które będą w stanie wyeliminować ewentualne ryzyko, że powstanie próchnica, rozwijająca się w stan zapalny zęba, co w efekcie może doprowadzić nawet do jego utraty.

 

Codzienna prawidłowa higiena jamy ustnej jest kluczem do zdrowych i mocnych zębów. Istotne jest to, aby nie tylko przeprowadzać ją regularnie, ale i także wiedzieć, w jaki sposób przeprowadzić prawidłowo cały ten proces oraz co powinno znaleźć się w codziennej pielęgnacji. Wielu pacjentów zapomina przede wszystkim o tym, że prawidłowa higienizacja jamy ustnej nie ogranicza się tylko i wyłącznie do użytkowania szczoteczki i pasty do zębów – dbanie o zdrowy uśmiech to pewien zestaw czynności, które należy wykonać, aby móc cieszyć się pełnią zdrowia zębów.

 

Przede wszystkim nie należy zapominać, że narzędzia stomatologiczne nie są w stanie naprawić każdego problemu i stan zębów będzie taki, na jaki zdecydujemy się o nie zadbać. Istotne jest także to, aby mieć świadomość, w jakich okolicznościach zęby są najbardziej narażone na działanie bakterii. Bardzo istotne jest to, aby wiedzieć, że najlepszym rozwiązaniem dla jamy ustnej jest spożywanie regularnych posiłków pięć razy w ciągu dnia, nie podjadając niczego pomiędzy nimi. Jama ustna oczyszczana jest z bakterii głównie za pomocą śliny, jednak proces ten wymaga czasu. W sytuacji, w której jama ustna zostaje stale zanieczyszczona bakteriami, nie można mówić o jej sukcesywnym oczyszczaniu się, poziom bakterii stale w niej wzrasta – jest to pierwszy moment, w którym rozpoczyna się proces naruszania tkanek zęba, co w efekcie jest pierwszym krokiem do powstawania próchnicy.                                                               

 

Warto mieć także na uwadze, że poza szczotkowaniem zębów z użyciem pasty, powinno się także dodatkowo je nitkować lub zastępczo używać płynu do płukania jamy ustnej, który będzie w stanie wyczyścić przestrzenie międzyzębowe i

                                                  

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium