Jak dobrać dobrą pastę wybielającą do zębów?

 

Piękne i białe zęby są marzeniem każdego człowieka, jednak w praktyce okazuje się, że sprawa ta wcale nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać, ponieważ u wielu z nas to uwarunkowania genetyczne odpowiadają za odcień zębów. Dodatkowo na naturalny odcień mogą wpływać także pokarmy spożywane w ciągu dnia oraz używki, które z znaczącym stopniu są odpowiedzialne za ciemnienie zębów i powstawanie na nich brzydkich nieestetycznych plamek, które psują naturalną estetykę zębów i są trudne do usunięcia w domowych warunkach, czyli trudno na nie zaradzić zwykłą pastą do zębów. Warto w takim wypadku zorientować się, w jaki sposób najlepiej wybrać pastę wybielającą, aby nie uszkodzić zębów, osiągając jednocześnie doskonałe rezultaty w formie białych i nieskazitelnych zębów.

 

Odpowiedni wybór pasty wybielającej jest o tyle istotny, że większość z tych dostępnych na rynku może, w przypadku ich złego doboru, uszkodzić w poważny sposób szkliwo, co w efekcie z czasem z pewnością stanie się źródłem wielu problemów, między innymi z szybko rozwijającą się próchnicą. Trudność polega przede wszystkim na tym, aby pasta nie cechowała się zbyt dużą ścieralnością w stosunku do tego, z jak dużymi przebarwieniami musi poradzić sobie pacjent. Istotne jest również to, aby pamiętać, że nie wszystkie przebarwienia można usunąć w domu, czasem tylko asortyment stomatologiczny jest w stanie przywrócić zębom ich naturalny odcień lub ew. wybielić.

 

Współczynnik ścieralności określany jest mianem RDA, informacje o nim można znaleźć na każdej tubce pasty do zębów. Całkowicie bezpieczny poziom ścieralności past do zębów wynosi od 0 do 250, przy czy, warto zaznaczyć, że 250 to absolutnie górna granica, intensywnie wybielające pasty do zębów zwykle oscylują w okolicy 100 RDA. Wszystkie wartości powyżej tego pułapu powinny być dobierane bardzo ostrożnie. Pasty z najwyższym współczynnikiem ścieralności polecane są głównie palaczom oraz osobom, które piją kawę, ponieważ te dwie substancje wpływają najbardziej negatywnie na naturalny odcień zębów i mogą spowodować trudne do usunięcia zmiany.

 

Na rynku dostępne są także pasty, które swoje właściwości wybielające zawdzięczają nie ścieralności, a chemicznym składnikom, pozwalającym uzyskać nieco jaśniejszy odcień zębów. Związki te to nadtlenek wodoru lub nadtlenek karbamidu. Najczęściej spotykane są w stężeniu 3% - 15%, przy czym warto zaznaczyć, że działa to podobnie jak w przypadku past ścieralnych – im wyższe stężenie, tym ostrożniej należy dobierać tę pastę.

 

Trzeba nadmienić, że najlepsze rezultaty są osiągalne tylko wtedy, kiedy decydujemy się na wizytę w gabinecie stomatologicznym, gdzie dentysta ma materiały stomatologiczne przeznaczone tylko i wyłącznie do wybielania zębów. Jest to także jedna z najbezpieczniejszych metod, ponieważ cały proces zachodzi pod czujnym okiem specjalisty, który dobierze odpowiednią kurację dla potrzeb pacjenta, która jednocześnie będzie całkowicie bezpieczna. Wiele osób boi się zdecydować na wybielanie zębów w gabinecie ze względu na możliwe powikłania pozabiegowe w postaci nadwrażliwości zębów, jednak obawy te są bezpodstawne, gdyż dzisiejsza technologia niemalże całkowicie eliminuje możliwość takich powikłań i pozwala w bezpieczny sposób przejść przez cały proces zabiegu.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium