Irygator stomatologiczny

Irygator stomatologiczny – narzędzie pomagające utrzymać higienę jamy ustnej.

 

Dbanie o prawidłową higienę jamy ustnej to klucz do pięknych i zdrowych zębów, a co za tym idzie -  dbałość o doskonały i olśniewający uśmiech. Prawidłowa pielęgnacja jamy ustnej nie ogranicza się tylko i wyłącznie do szczotkowania zębów, chociaż przyznać trzeba, że jest to podstawowa zasada, to nie jedyna.

 

Pełna higiena jamy ustnej nie powinna ograniczać się do samego szczotkowania. Przestrzenie międzyzębowe oraz język są również ważne w utrzymaniu higieny i wymagają należytej uwagi. Może je czyścić na dwa sposoby – z użyciem nici dentystycznych oraz za pomogą irygatora.

 

Aby prawidłowo czyścić przestrzenie nićmi dentystycznymi warto na początku zwrócić się o pomoc do stomatologa, który posiada w gabinecie profesjonalny asortyment stomatologiczny i jest w stanie pokazać pacjentowi, jak prawidłowo powinno się jej używać. W przypadku kiedy nie robimy tego należycie dokładnie, nie może to przynieść spodziewanych rezultatów, a w efekcie doprowadzi do zaniedbania zębów.

 

Znacznie praktyczniejszych i prostszym w użyciu rozwiązaniem jest irygator stomatologiczny, który nie wymaga konieczności uczenia się prawidłowego jego używania. Obsługa jest bardzo intuicyjna i jego użycie nie wymaga zbyt wielkiej wiedzy. Irygator podobnie jak nici dentystyczne jest przeznaczony do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych, jednak odbywa się to za pomocą strumienia wody, który jest wypuszczany pod ciśnieniem. Irygator nie tylko doskonale czyści, ale także poprawia kondycję dziąseł i zębów, a także ich ukrwienie. Pomaga usunąć zalegające osady i resztki pokarmowe, zapobiegając w ten sposób rozwojowi bakterii i powstawaniu próchnicy. Ponadto za pomocą irygatora można także leczyć powstałe już stany zapalne dziąseł – wystarczy do wody, którą pobiera irygator dodać lekarstwo mające złagodzić objawy choroby.

Działanie irygatora jest zasadniczo proste, a samo jego uruchomienie nie jest w żaden sposób skomplikowane. Strumień wody, który jest wypychany przez dyszę należy skierować w stronę przestrzeni międzyzębowych i dokładnie oczyścić każde miejsce. Intensywność, z jaką strumień jest wypuszczany z dyszy jest do regulacji i zależny od ułożenia zębów oraz indywidualnych potrzeb użytkownika.

Wyjątkowo dobrym rozwiązaniem jest zakup irygatora w miejscu gdzie można zakupić materiały dla stomatologów. Przedział cenowy irygatorów jest bardzo różny i zależy od jakości sprzętu, jednak można mieć pewność, że artykuły dla stomatologów są znacznie lepsze jakościowo niż produkty dostępne w marketach.

 

Irygatory można podzielić na dwa rodzaje: przewodowe i bezprzewodowe. Przewodowe irygatory posiadają więcej możliwości, ale są zasilane prądem przez co trudno jest je zabrać ze sobą, jeśli wybieramy się w podróż. Irygator bezprzewodowy jest mobilny, jednak zbiornik na wodę jest znacznie mniejszy i wystarczy na znacznie mniejsza ilość użyć.

 

Irygator nie jest urządzeniem niezbędnym, jednak znacznie ułatwia utrzymanie prawidłowej higieny jamy ustnej i pozwala mniejszym nakładem pracy własnej osiągnąć dokładnie takie same, a czasem i lepsze, efekty jak w przypadku użycia standardowych nici dentystycznych.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium