Implanty

 

Uśmiech to jeden z najbardziej przyciągających elementów twarzy człowieka, zwraca na niego uwagę zarówno płeć przeciwna, jak i znajomi oraz osoby związane ze sobą zawodowo. Piękny uśmiech stał się nieodłącznym elementem wchodzącym w skład kanonu piękna. Po uśmiechu ocenia się także samego człowieka – czy dba o siebie i zależy mu na swoim zdrowiu i wyglądzie, czy raczej podchodzi do tematu niechlujnie i nie zależy mu na ani na tym, jak jest odbierany przez innych i co sobą reprezentuje, a także do zdrowia podchodzi lekką ręką.

 

Dla kogo implanty? Jaka jest ich faktyczna cena?

Implanty dedykowane są niemalże wszystkim, naprawdę niewielu ludzi nie może podjąć się leczenia implantologicznego – nie jest to wina stomatologa ani braku kompetencji, a także żadne materiały stomatologiczne nie są w stanie wyeliminować niektórych wad, wykluczających możliwość podjęcia się leczenia. Jednak mimo tego, że niemalże każdy może się na nie zdecydować, to nie każdego będzie stać na takie rozwiązanie. Marketing doskonale poradził sobie z tym tematem – ceny podane za implant faktycznie dotyczą samego implantu, problem w tym, że nikt nie informuje pacjentów o tym, że wstawienie implantu nie ogranicza się jedynie do wkręcenia samej śruby, a ciągnie za sobą konieczność wykosztowania się na wiele innych elementów, potrzebnych do ich prawidłowego mocowania. Błędem jest również myślenie, że słowo implant oznacza to, co widoczne jest w lustrze, czyli kolokwialnie mówiąc – ząb. Implantem jest śruba, a widoczna część to korona zęba, która bardzo często nie wchodzi w skład rzekomej ceny leczenia implantami. Bardzo kosztowny jest również asortyment stomatologiczny potrzebny do wykonania zabiegu.

 

Dlaczego warto zainwestować w implanty?

Jeśli mówimy o tym, że implanty są najlepszą drogą do pięknego i olśniewającego uśmiechu (oczywiście efekt jest faktycznie taki), to trzeba również wspomnieć, że to nie jedyna zaleta wstawiania implantów. Oczywiście nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o moment, kiedy decydujemy się na nie ze względu na efekt wizualny. W przypadku pacjentów, którzy  różnych przyczyn stracili zęby wręcz powinni się zastanowić nad implantem, aby nie dopuścić do zmian kostnych w obrębie szczęk. Im dłużej zwleka się z rozwiązaniem problemu, tym dalej idą zmiany, które w konsekwencji są nieodwracalne. Dlatego właśnie tak istotne jest, aby podjąć decyzję szybko, najlepiej konsultując ją ze stomatologiem, który doradzi najlepsze rozwiązanie.

 

Jak wygląda przygotowanie do zabiegu i sam zabieg?

Pierwsza wizyta ma na celu zorientowanie się stomatologa na potrzeby pacjenta oraz wstępne ustalenie planu leczenia i przekazanie go pacjentowi. Na drugiej wizycie przeprowadzany jest wywiad, mający na celu uzyskanie jak największej liczby informacji o pacjencie – o jego nawykach żywieniowych, jak często dba o higienę jamy ustnej itp. Dopiero trzecia wizyta pozwala na przeprowadzenie badań i ustalenie, jaki asortyment stomatologiczny i jakiego typu implanty zostaną wszczepione. Kolejnym etapem jest przeprowadzenie serii badań mających wykluczyć choroby pacjenta mogące przynieść negatywny skutek w połączeniu z czynnościami zabiegowi. Jeśli wszystko układa się dobrze, pobiera się wycisk na podstawie którego zostaną dopasowane implanty i przechodzi do ostatniego etapu, czyli właściwego zabieg.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium