Implantologia

 

Implantologia jest dziedziną stomatologii, zajmująca się poprawą estetyki uśmiechu pacjentów, którzy stracili zęby lub mają na nich poważne defekty wizualne. Pozwala na naprawę tego, czego nie jest w stanie zmienić naturalny proces regeneracji tkanek w organizmie. Dla wielu ludzi to jedyna szansa na odzyskanie pewności siebie, którą utracili ze względu na nieestetyczny uśmiech i braki w uzębieniu. Jeszcze do niedawna implantologia kojarzyła się ze starszymi osobami, które korzystały z takich usług ze względu na utratę naturalnego uzębienia. Dzisiaj to już przeszłość – implanty nie są dla nikogo powodem do wstydu i jeśli zachodzi taka konieczność, korzystają z nich ludzie w przeróżnym wieku, którzy zdecydowali, że obecny stan uzębienia nie jest dla nich satysfakcjonujący. Mimo coraz większej popularności, implanty w dalszym ciągu nasuwają wiele pytań, na które chcą znać odpowiedzi pacjenci, będący w trakcie podejmowania decyzji, czy chcą poddawać się temu zabiegowi.

 

Przede wszystkim należy mieć na uwadze, że nie każdy dentysta jest także implantologiem. Do wykonywania takich zabiegów potrzebna jest przede wszystkim odpowiednia wiedza oraz materiały stomatologiczne, pozwalające na profesjonalny i trwały montaż implantów. Częściej takie usługi oferują gabinety zajmujące się przede wszystkim stomatologią estetyczną i jeśli pacjent zastanawia się nad wszczepieniem implantów, właśnie tam powinien się udać, aby skonsultować przebieg zabiegu oraz jego zakres. Razem w porozumieniu z lekarzem, który będzie prowadził pacjenta, najpierw przeprowadzana jest rozmowa, w której pacjent przedstawia swoje oczekiwania względem spodziewanych efektów. Jeśli zabieg jest poważny, a narzędzia stomatologiczne będą mocno ingerowały w naturalne tkanki i wygląd, często lekarz proponuje stworzenie wizualizacji, która będzie w stanie pokazać, mniej więcej, jakich efektów można się spodziewać po wykonanym zabiegu. Często niektóre zmiany bardzo mocno wpływają na wygląd pacjenta.

 

Najczęściej implantologia wykorzystywana jest do wstawienia pojedynczych zębów w miejsca ubytków. Na taki zabieg obecnie decyduje się niemalże każdy, kto utracił ząb lub zęby w przednim odcinku i defekt ten jest widoczny. Zdarzają się również pacjenci, którzy ze względu na poważne ubytki lub wady zgryzu, decydują się zamienić wszystkie zęby naturalne na te sztuczne. Przy wyborze takiego rozwiązania, warto zorientować się, w jaki asortyment stomatologiczny warto inwestować. Implanty powstają na bazie przeróżnych materiałów – jedne sprawdzają się lepiej, inne gorzej, ale mimo wszystko wszystkie spełniają swoje zadanie. Oprócz samej korony, czyli tej części, którą na co dzień widzi pacjent, bardzo ważna jest część schowana  w dziąsłach, a w zasadzie jej jakość.

Implanty zostają tak dobrane kolorystycznie, aby móc zastąpić naturalnego zęba, czyli zostają dobrane pod naturalny odcień uzębienia pacjenta.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium