Dieta po wybielaniu zębów

Wybielanie zębów to bardzo często wykonywany zabieg, który skutkuje rozjaśnieniem barwy zębów. Należy jednak mieć na uwadze, że bezpośrednio po zabiegu wybielania zęby są bardziej podatne na natychmiastowe powstanie przebarwień. Okazuje się bowiem, że przez jakiś czas po wybielaniu zębów dochodzi do osłabienia szkliwa i zwiększenia jego przepuszczalności. Bez względu na to, jakie materiały stomatologiczne zostały użyte do wybielania zębów i na to, czy zęby były wybielane w gabinecie stomatologicznym, czy w warunkach domowych – konieczne jest stosowanie tzw. białej diety.

Biała dieta to specjalny jadłospis, który powinien być przestrzegany przez co najmniej 48 godzin po zabiegu wybielania zębów. Jadłospis ten pozbawiony jest jakichkolwiek produktów zawierających naturalne lub syntetyczne barwniki, które mogłyby zostać wchłonięte przez uwrażliwione szkliwo i zniwelować efekt wybielania zębów. Bezwzględnie należy wyeliminować z diety takie produkty jak:

- warzywa zielone, czerwone, pomarańczowe i żółte

- żółtka jaj

- czerwone mięso

- słodycze o intensywnym zabarwieniu

- pasztety i wędliny

- owoce jagodowe

- zupy

- przyprawy barwiące (np. kurkuma, cynamon, curry)

- kawa i herbata

- soki owocowe

- kakao

- gazowane napoje kolorowe

- kolorowe alkohole

Wspomniane produkty powinny być bezwzględnie wyeliminowanie na co najmniej dwa dni, potem można stopniowo wprowadzać poszczególne produkty z listy. A jeśli zdarzy się zjeść jakiś „kolorowy” produkt, wówczas należy przepłukać usta wodą, a po upływie 30 minut umyć zęby pastą i szczoteczką.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium