Dbajmy o zęby

 

Czy o zęby trzeba dbać? Jak zrobić to najlepiej? Dlaczego należy odwiedzać stomatologa na wizytach kontrolnych? Co się stanie, kiedy stracimy wszystkie zęby? Rzadko kiedy przywiązujemy wagę do tego, co zostało nam dane z góry. Trudno też jest o takie rzeczy należycie dbać, ponieważ mamy w podświadomości fakt, że przyszło nam to łatwo. Często także nie dbamy o zęby z lenistwa, braku czasu czy strachu przed stomatologiem. To poważny błąd, bo zdrowe zęby są podstawą do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu, chociaż niewielu ludzi zdaje sobie z tego sprawę.

 

Zdrowe zęby są podstawą do prawidłowego przeżuwania pokarmów. Jeśli zaniedbamy je na tyle, aby to sobie utrudnić, mogą zacząć się problemy związane z żołądkiem, który będzie miał trudności z prawidłowym trawieniem zbyt dużych kęsów jedzenia. To z kolei może prowadzić do dalszych problemów, zataczając koło i powodując, że cały nasz organizm zostanie rozregulowany. Dlatego tak ważne są regularne wizyty kontrolne u stomatologa, który jest w stanie wykryć wszystkie nieprawidłowości związane ze złym stanem zębów, a dzięki temu, że ma profesjonalne materiały dla stomatologów są w stanie zaradzić problemowi. Jeśli tylko pojawiają się jakieś niepokojące objawy, należy bezzwłocznie umówić się na wizytę, aby określić przyczynę problemu.

 

Wizyty kontrolne są także ważne z tego względu, że zmiany próchnicze wykryte odpowiednio wcześnie są łatwe do wyeliminowania przez dentystę, który posiada asortyment stomatologiczny wysokiej klasy i odpowiednią wiedzę. Dzięki temu zabieg zakończy się na założeniu plomby, a nie leczeniu endodontycznym czy konieczności ekstrakcji zęba. Dzięki temu istnieje realna szansa, ze zachowamy swoje zęby do późnych lat i ominie nas konieczność zakładania uzupełnień protetycznych.

 

Aby uniknąć problemów z zębami należy zadbać o ich prawidłową higienę, która wbrew pozorom nie ogranicza się tylko i wyłącznie do szczotkowania zębów, chociaż jest to jedna z kluczowych kwestii. Szczotkowanie powinno odbywać się minimum dwa razy dziennie, przy czym należy zwrócić uwagę, że działa tutaj zasada – im częściej, tym lepiej. Szczoteczka nie usuwa jednak całkowicie wszystkich bakterii, więc aby kompleksowo zadbać o higienę jamy ustnej trzeba jeszcze zaopatrzyć się z nici dentystyczne do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych, sklep online DentralTree posiada szeroki wybór nici. Prawidłowe czyszczenie przestrzeni jest również ważne, warto zapytać swojego stomatologa o to, jak robić to prawidłowo. Dodatkowo można stosować płyn do płukania jamy ustnej, który odświeży oddech i usunie płytkę bakteryjną, zapobiegając gromadzeniu się ich w jamie ustnej.

 

Utrata zębów jest przykra dla każdego, a ponadto wiąże się z koniecznością uzupełnienia braków. Dlaczego należy je uzupełniać? Aby cała szczęka pracowała prawidłowo i system kostny nie zanikał, konieczne jest wstawienie implantów bądź innych uzupełnień protetycznych, wtedy nie ma obawy o to, że pozostałe zęby zaczną się chwiać lub przesuwać.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium