Producenci

Ortodoncja


Ortodoncja jest kategorią naszego sklepu, skierowaną do lekarzy specjalistów z dziedziny ortodoncji, którzy na co dzień zajmują się leczeniem wad zgryzu, wad szczękowo-twarzowych oraz korygowaniem nieprawidłowości związanych z ustawieniem zębów i szczęk. To dział naszego sklepu, przeznaczony dla lekarzy, którzy dzięki swojej wiedzy i możliwości, jakie daje nowoczesna ortodoncja, przywracają uśmiech na twarzach pacjentów. W dziale ortodoncja, w poszczególnych kategoriach, możecie się Państwo zaopatrzyć w narzędzia i akcesoria, wykorzystywane na co dzień, w Państwa specjalistycznych placówkach.

Ortodoncja

Gumki do aparatu ortodontycznego 1 szt. Gumki do aparatu ortodontycznego 1 szt.
Producent: ZOGEAR
Cena:

1,80 zł

zobacz więcej
Kleszcze Aderera Kleszcze Aderera
Producent: tools
Cena:

56,00 zł

zobacz więcej
Kleszcze Angle Kleszcze Angle
Producent: tools
Cena:

56,00 zł

zobacz więcej
Kleszcze ortodontyczne Kleszcze ortodontyczne
Producent: tools
Cena:

54,90 zł

zobacz więcej
Kleszcze Weingart Kleszcze Weingart
Producent: tools
Cena:

56,00 zł

zobacz więcej
Pęseta do zakładania rurek Pęseta do zakładania rurek
Producent: tools
Cena:

29,90 zł

zobacz więcej
Pęseta ortodontyczna Pęseta ortodontyczna
Producent: tools
Cena:

29,90 zł

szt.
zobacz więcej
Pęseta z ząbkiem Adson 15 cm Pęseta z ząbkiem Adson 15 cm
Producent: tools
Cena:

19,90 zł

szt.
zobacz więcej
 • nowość
Trainer dla dzieci TRACHEM Trainer dla dzieci TRACHEM
Producent: Trachem
Cena:

56,90 zł

zobacz więcej
 • nowość
 • nowość
Wosk ortodontyczny 1 szt. Wosk ortodontyczny 1 szt.
Producent: BILKIM
Cena:

3,90 zł

zobacz więcej
Wosk ortodontyczny 50 szt. Wosk ortodontyczny 50 szt.
Producent: BILKIM
Cena:

99,00 zł

zobacz więcej
Wosk ortodontyczny Curaprox Wosk ortodontyczny Curaprox
Producent: Curaprox
Cena:

26,90 zł

szt.
zobacz więcej
Wosk ortodontyczny GUM Wosk ortodontyczny GUM
Producent: Sunstar GUM
Cena:

8,90 zł

szt.
zobacz więcej
Wyciągi kolorowe bez lateksu 2000 szt. Falcon Wyciągi kolorowe bez lateksu 2000 szt. Falcon
Producent: Falcon
Cena:

129,00 zł

zobacz więcej
 • nowość

Ortodoncja


Ortodoncja jest dziedziną stomatologii, zajmującą się leczeniem wad zgryzu, wad szczękowo - twarzowych oraz korygowaniem nieprawidłowości związanych z ustawieniem zębów i szczęk. Aparat ortodontyczny służy do przywracania właściwego, fizjologicznego zwarcia między szczęką a żuchwą. Dzięki zastosowaniu aparatu, lekarz ortodonta, dąży do wyrównania i właściwego ustawienia zębów w łuku zębowym, leczy wady zgryzu.

Trochę historii.

Pierwszy aparat ortodontyczny został stworzony przez francuskiego lekarza chirurga i stomatologa Pierre Faucharda w 1723 roku. Francuski lekarz był jednym z pierwszych, który wykonywał zabiegi z zakresu replantacji zębów, był pionierem w stosowaniu wkładów koronowo-korzeniowych a także zwolennikiem usuwania kamienia nazębnego.

Pierre Fauchard był prekursorem i wykonawcą pierwszych aparatów ortodontycznych. Do korekcji wad zgryzu stosował jedwabne podwiązki jak i złote lub srebrne paski mocowane do zębów.

W 1900 roku powstała pierwsza na świecie szkoła dla ortodontów, założona przez amerykańskiego ortodontę Edwarda Hartleya Anglea, który otrzymał miano ojca współczesnej ortodoncji. W 1906 roku opracował on pierwszy cienkołukowy aparat stały, który doskonalony przez lata, stosowany jest do dnia dzisiejszego. Kolejnym etapem rozwoju ortodoncji, było wynalezienie łuku językowego, który również stosowany jest w dzisiejszych czasach. Pierwszym drutem używanym w terapii ortodontycznej był drut ze stopu złota, został on ostatecznie wyparty przez inne stopy (drut ze stali nierdzewnej), który następnie został zastąpiony przez stop chromowo - kobaltowy, który stał się standardem. Kolejna rewolucja ortodontyczna, dokonała się w 1977 roku. Wprowadzono wtedy druty wykonane ze stopu tytanu.

Obecnie czysty tytan i jego stopy są najlepszymi materiałami, wykorzystywanymi w stomatologii. Zastosowanie stopów tytanu, w produktach dentystycznych, również w drutach ortodontycznych, bardzo wzrosło ze względu na ich biokompatybilność i inne użyteczne cechy stopów tytanu.

Współczesna ortodoncja bardzo się rozwinęła. Nowoczesne aparaty ortodontyczne, wykorzystywane do leczenia wad zgryzu, jak i poprawy estetyki, to aparaty stałe lub w formie wyjmowanych, przezroczystych nakładek. Korzyści jakie dają dzisiejsze aparaty ortodontyczne, obejmują poprawę stanu zdrowia jamy ustnej, poprawę wyglądu oraz szansę na zachowanie swoich zębów przez długie lata.

Wśród aparatów ortodontycznych, możemy wymienić:

 • aparaty ortodontyczne, najczęściej stałe - składające się z pierścieni, drutów i zamków,
 • aparaty specjalne - przeznaczone do kontrolowania niepożądanych nawyków takich jak np. ssanie kciuka,
 • aparaty ortodontyczne utrzymujące odstęp,
 • aparaty wyrównujące,
 • aparaty do repozycji szczęki, które pomagają wyćwiczyć zamykanie żuchwy w odpowiedniej pozycji,
 • separatory warg i policzków, które mają za zadanie utrzymywanie warg i policzków z daleka od zębów,
 • aparaty przeznaczone do poszerzania łuku szczęki górnej tzw. retainery,

Leczenie wad zgryzu, warto rozpocząć jak najwcześniej, jeszcze w wieku dziecięcym, jednak nie ma przeciwwskazań do tego, aby leczenie ortodontyczne, rozpocząć w późniejszym wieku, już jako osoba dorosła. Pierwszym etapem leczenia jest konsultacja ortodontyczna, na której lekarz na podstawie wywiadu z pacjentem oraz zdjęć RTG diagnozuje wagę i przedstawia plan leczenia. Pobierane są wyciski uzębienia i wykonywane modele diagnostyczne, na podstawie których, przygotowywany jest konkretny aparat ortodontyczny.

Nowoczesna ortodoncja to dziedzina stomatologii, która w ostatnich czasach zrobiła ogromny postęp. Dziś pacjenci zgłaszający się do poradni ortodontycznej, po konsultacji przeprowadzonej przez specjalistę w tej dziedzinie, mają do wyboru wiele rodzajów aparatów, dostosowanych do indywidualnych potrzeb pacjenta. Na przestrzeni ostatnich lat, pacjenci znacznie częściej niż kiedykolwiek, z chęci posiadania zdrowego i pięknego uśmiechu, decydują się na założenie aparatu ortodontycznego.

W naszym sklepie, w kategorii ortodoncja, mogą Państwo zaopatrzyć się w najpotrzebniejsze instrumenty i akcesoria, wykorzystywane w gabinetach ortodontycznych.

Dział ortodoncja zawiera:

 • narzędzia ortodontyczne
 • woski ortodontyczne i profilaktyka

Dział ortodontyczny naszego sklepu jest nową kategorią, dlatego jesteśmy otwarci na wszelkie Państwa sugestie, odnośnie narzędzi i materiałów, które chcielibyście Państwo w nim znaleźć.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium