Wyposażenie gabinetu

 

Narzędzia stomatologiczne są nieodłącznym elementem każdego gabinetu stomatologicznego, ponieważ bez nich nie istnieje możliwość leczenia pacjentów – dlatego właśnie dobre wyposażenie gabinetu stomatologicznego może zadecydować o jakości świadczonych przez gabinet usług. W gabinecie stomatologicznym nic nie pozostaje bez znaczenia. Przed bardzo trudnym zadaniem stają wszyscy młodzi stomatolodzy, którzy są dopiero na początku swojej kariery zawodowej i planują otwarcie własnej działalności gospodarczej.

Oprócz absolutnej podstawy, jaką są narzędzia stomatologiczne, na wyposażenie gabinetu składa się kilkadziesiąt innych czynników, mających bardzo duży wpływ na odbiór danego miejsca przez klienta oraz determinujący to, czy pacjent chętnie wróci tam ponownie. 

Jednym z urządzeń, które jest sercem gabinetu tak dla pacjenta, jak i stomatologa, to fotel dentystyczny, na którym odbywa się właściwa część każdej z wizyt. Fotel jest serce gabinetu, więc i producenci sprzętów tego typu ścigają się w tworzeniu coraz to nowocześniejszych rozwiązań, mających za zadanie jak najbardziej usprawnić przeprowadzenie zabiegu, odciążając stomatologa przede wszystkim fizycznie. Najbardziej podstawowe wersje ograniczone zostały do samego fotela, który nie ma zbyt dużych możliwości regulacji wysokości i kąta nachylenia, nie posiada dodatkowych udogodnień jak unit. Oczywiście są to wersje zdecydowanie najtańsze, im wyższa cena, tym lepszych unowocześnień należy oczekiwać.

Równie podstawowym elementem wyposażenia gabinetu jest kątnica oraz narzędzia pozwalające na diagnostykę chorób jamy ustnej. Bez tych składowych przeprowadzenie jakiegokolwiek zabiegu staje się niemożliwe. Podobnie jak w przypadku foteli – wybór urządzeń jest ogromny, a różnice między poszczególnymi propozycjami można zauważyć nie tylko w cenie, ale i w możliwościach, jakie oferują. Trudno mówić o tym, czy dodatkowe detale są istotne i znacznie wpływają na sprawną pracę, to rzecz, którą każdy dentysta musi ocenić sam. 

Nie samymi narzędziami żyje stomatolog, żeby móc przeprowadzić zabieg koniecznie są także materiały stomatologiczne, które odpowiadają za przywrócenie uzębienia do stanu sprzed choroby i problemów, które się pojawiły. O ile narzędzia stomatologiczne są bardzo przyszłością inwestycją, bo nie jest to sprzęt jednorazowego użytku, o tyle w asortyment dla stomatologów trzeba stale inwestować, ponieważ sukcesywnie go ubywa. W tej kwestii trzeba znaleźć złoty środek między tym, co jest dobre jakościowo, a tym, co jest przystępne cenowo, ponieważ to głównie ten element w gabinecie determinuje cenę świadczonych usług. Jeśli gabinet będzie inwestował tylko w materiały z najwyższej półki, najprawdopodobniej będzie najdroższym gabinetem w okolicy – a nie w każdym mieście znajdą się ludzie mający na tyle zasobny portfel. 

Prowadzenie własnego gabinetu stomatologicznego to ciągła walka i kompromis, który jest podyktowany tym, jakich pacjentów można się spodziewać w danym gabinecie. Nie Wszyscy będą chcieli korzystać z najnowszych rozwiązań, które kosztują odpowiednio dużo w stosunku do tańszych rozwiązań. Wszystko zależy od grupy docelowej, do której chce trafić dentysta.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium