Wybielanie zębów - najbezpieczniej w gabinecie

Wybielanie zębów - najbezpieczniej w gabinecie

 

Piękny i śnieżnobiały uśmiech stał się kanonem piękna. Jeszcze do niedawna był swego rodzaju wyznacznikiem pozycji społecznej, ponieważ białe zęby były domeną gwiazd i ludzi bogatych, którzy mogli pozwolić sobie na wydanie bajecznych sum pieniędzy na zabiegi wybielające zęby. Sytuacja zmienia się jednak z roku na rok i obecnie wybielanie zębów cieszy się bardzo dużą popularnością, a ceny zabiegów są w zasięgu przeciętnego Polaka. Warto również zaznaczyć, że białe zęby nie są tylko i wyłącznie domeną piękna, wiążą się także z nimi aspekty zdrowotne – białe zęby to także zdrowe zęby.

Sytuacja ta sprawiła, że wielu ludzi interesuje się wybielaniem zębów i zastanawia się nad wyborem najlepszej dla siebie metody. Największy dylemat pojawia się w momencie, w którym pacjent zastanawia się, czy wybielanie chce przeprowadzić w domu, czy jednak preferuje zdać się na profesjonalny asortyment stomatologiczny i zabieg przeprowadzany przez dentystę. Decyzja ta jest ważna, ponieważ wiążą się z nią zarówno wydatki, jak i czas poświęcony na osiągnięcie pożądanych rezultatów, a także ewentualne konsekwencje zabiegu.

Wybielanie zębów obrosło w bardzo wiele mitów, które mimo tego, że już teraz nieaktualne, to wciąż budzą obawy – często niepotrzebne. Negatywne skutki wybielania czasem faktycznie mają miejsce i mogą powodować pozabiegową nadwrażliwość zębów. Na szczęście można ich uniknąć i najłatwiejszym sposobem na to jest wybielanie w gabinecie stomatologicznym, gdzie materiały stomatologiczne są w stanie zagwarantować maksymalnie dobre rezultaty przy bardzo niskim ryzyku powstania nadwrażliwości.

Kilka informacji dla tych, którzy chcą wybielić zęby w domu

Pierwszą i najważniejszą różnicą, o której trzeba wspomnieć w przypadku wybielania zębów w domu, jest skuteczność i efekty, jakie przyniesie przeprowadzenie zabiegu. Niestety, ale każde wybielanie przeprowadzane na własną rękę będzie dawało gorsze efekty niż jakikolwiek z tych przeprowadzanych w gabinecie stomatologicznym. Oprócz tego, że efekty będą gorsze, należy liczyć się z faktem, że sam czas potrzebny na przeprowadzenie pełnej kuracji nie ograniczy się do dwóch godzin a jednego dnia, który może wydłużyć się do kilku tygodni (w zależności od wybranej metody). Niektóre z zabiegów są częściowo wykonywane już w gabinecie stomatologicznym. Przykładem może być metoda, która wymaga wizyty u stomatologa, który wykonuje wycisk, aby móc stworzyć odpowiednie nakładki, na które nakłada się żel. Z tak przygotowanymi nakładkami należy udać się do domu i stosować je wedle zaleceń lekarza stomatologa. Pozostałe popularne metody to paski, pędzelkowanie oraz stosowanie past wybielających.

Nie da się ukryć, że wybielanie w domu jest tańsze niż to, które zostaje wykonane w gabinecie, gdzie dentysta posiada profesjonalne materiały dla stomatologów. Cena ta idzie w parze z jakością, dlatego nie można jednoznacznie powiedzieć, że wybielanie zębów w domu jest lepsze lub gorsze – wszystko zależy od oczekiwanych rezultatów i zasobności portfela.

Wybielanie zębów w gabinecie

Wybielanie zębów w gabinecie jest najbezpieczniejszą metodą, która gwarantuje najlepsze rezultaty i w nieznacznym stopniu obciąża zęby, nie prowadząc tym samym do ich nadwrażliwości. Ceny zabiegów wykonywanych w gabinecie wahają się od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych i są zależne przede wszystkim od wybranej metody. Najlepszym wyjściem jest rozmowa z dentystą, który będzie w stanie doradzić, jaki sposób będzie najlepszy ze względu na indywidualne predyspozycje i pozwoli osiągnąć najlepsze rezultaty. Warto również porozmawiać ze stomatologiem i dowiedzieć się, w jaki sposób można utrzymać efekty wybielania zębów, aby zabiegu nie trzeba było powtarzać częściej, niż jest to konieczne. Warto stosować się do tych rad, ponieważ w połączeniu z zabiegami wybielania zębów pozwolą one cieszyć się doskonałym uśmiechem przez wiele lat.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium