Woda destylowana w gabinecie

Woda destylowana w gabinecie dentystycznym

Woda jest powszechnie stosowana w gabinetach dentystycznych, choć pacjenci często nie są w stanie tego zauważyć. Służy ona nie tylko do przepłukiwania ust, lecz także szeregu innych czynności, które wykonują lekarze bądź ich asystenci. Większość gabinetów dentystycznych korzysta z wody destylowanej. Oto dlaczego woda destylowana jest tak ważna w gabinecie dentystycznym i do czego może być wykorzystywana.

 

Czym jest woda destylowana?

Woda destylowana to woda pozbawiona soli mineralnych oraz innych substancji nielotnych w procesie destylacji. Wydawać by się mogło, że każda woda destylowana jest taka sama i nie musimy przykładać dużej uwagi do jej wyboru. Nic bardziej mylnego! Na rynku znajdziemy chociażby wodę destylowaną ultraczystą marki Kamix. Produkt ten został oczyszczony w specjalnym procesie technologicznym, zapewniającym maksymalne usunięcie wszelkich zanieczyszczeń. Dzięki temu woda ultraczysta odznacza się znacznie wyższą czystością w porównaniu do innych wód. Doskonale sprawdzi się w każdym gabinecie dentystycznym.

 

Do czego użyć wody destylowanej w gabinecie dentystycznym?

Woda destylowana ma szereg zastosowań w placówkach medycznych i kosmetologicznych. W gabinetach stomatologicznych wykorzystywana jest do:

  • ostatecznego czyszczenia końcówek stomatologicznych przed sterylizacją,
  • autoklawów i myjek ultradźwiękowych,
  • nawilżaczy powietrza i klimatyzatorów,
  • wanienek z płynem odkażającym - woda destylowana zapobiega osadzaniu się kamienia i osadów wapiennych na wanienkach,
  • przygotowywanie niektórych cementów glassjonomerowych.

 

Jak widać, zastosowanie wody destylowanej w gabinetach lekarskich jest naprawdę bardzo szerokie. Warto korzystać z niej wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z urządzeniami, które mogą zostać uszkodzone przez osadzający się kamień. Dzięki wodzie destylowanej nawilżacze powietrza, klimatyzatory, wanienki czy autoklaw posłużą przez długie lata.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium