Stomatologia estetyczna

  

Uśmiech jak z Hollywood? Jeszcze do niedawna wydawało się, że uśmiech, który został poprawiony przez stomatologa to zabieg tylko i wyłącznie dla ludzi z wyższych sfer, które mogą pochwalić się sporą sumą pieniężną na koncie. Czasy zaczęły się trochę zmieniać i technologia ta zaczęła być powszechnie dostępna, a co za tym idzie – jej ceny także znacznie zmalały, dlatego zabieg z zakresu stomatologii estetycznej nie wymaga już  takich nakładów finansowych, jak jeszcze kilka lat temu, chociaż przyznać trzeba, że w dalszym ciągu są to znacznie większe pieniądze niż założenie wypełnienia.

 

Dla kogo jest stomatologia estetyczna?

Mimo tego, że znacznie tańsza niż kilka lat temu, to w dalszym ciągu dostępna głównie dla ludzi z zasobnym portfelem. Mimo tego, że wiele zabiegów wymaga wizyty w gabinecie, który jest zaopatrzone w profesjonalne materiały dla stomatologów, to część z nich, takich jak wybielanie zębów, które można częściowo wykonać w domu i nie wymaga to ingerencji stomatologa. Jednak nie wszystko jesteśmy zrobić we własnym zakresie i spora część zabiegów wymaga fachowej ręki.

Stomatologia estetyczna czasem jest polecana ze względów zdrowotnych – piaskowanie zębów, które pozwala usunąć kamień nazębny, czasem jest zalecane pacjentom, u których może to powodować chociażby paradontozę, stanowiącą poważną chorobę uzębienia, która może doprowadzić do utraty zębów. Najczęściej jednak na zabiegi z tej dziedziny decydują się ci pacjenci, którzy chcą poprawić jakość swojego uśmiechu. Bardzo często czynnikiem determinującym takową decyzję jest chęć podniesienia własnej samooceny i zwiększenie pewności siebie. Ponieważ uśmiech jest bardzo istotnym elementem wyglądu, dobrze będzie o niego odpowiednio zadbać.

 

Jakie zabiegi wchodzą w jej zakres?

Przede wszystkim najpopularniejszym zabiegiem jest wybielanie zębów. Zabieg ten cieszy się bardzo dużą popularnością, a do tego jest przystępny cenowo i pozwala cieszyć się doskonale białymi zębami. Warto wspomnieć, że aby była możliwość przeprowadzenia tego zabiegu, zęby muszą być zdrowe i pozbawione próchnicy. Wybielanie zębów można wykonywać w domu metodą nakładową lub w gabinecie stomatologicznym, gdzie asortyment stomatologiczny pozwala na uzyskanie znacznie lepszych efektów, decydując się na jedna z dwóch alternatyw – wybielanie z użyciem lampy lub metodą nakładkową, która jednak jest znacznie bardziej precyzyjna niż ta, którą można wykonać w domu.

 

Równie popularną dziedziną medycyny estetycznej jest zakładanie wypełnień, a mówiąc kolokwialnie – zakładanie plomb. Niewielu ludzi kojarzy to ze stomatologią estetyczną, jeśli jednak spojrzeć na to z tej strony, że wypełnienie może być z amalgamatu, który przybiera ciemnoszarą barwę, to wypełnienie ceramiczne, które niemalże imituje pierwotną tkankę zęba staje się estetyczne.

 

Licówki to rozwiązanie dla tych, którzy wymagają delikatnej korekty zębów – trzeba optycznie wydłużyć lub skrócić kły lub jedyny są za krótkie. Z takimi drobnymi wadami doskonale poradzą sobie licówki, które tak naprawdę są cienkimi płytkami, które przyklejanie są na naturalne zęby.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium