Ochrona środowiska w gabinecie stomatologicznym

Ochrona środowiska w gabinecie stomatologicznym

Ochrona środowiska i dbałość o dobrostan natury stały się niezwykle ważnym tematem we współczesnym świecie. Wiele zmian, które zachodzą w otaczającym nas środowisku wynika z naszego codziennego sposobu traktowania go. W gabinecie stomatologicznym również możemy wprowadzić kilka zmian i nawyków, które będą przyczyniać się do ochrony środowiska. Zobacz, co zrobić, by gabinet stomatologiczny stał się bardziej eko.

Termodezynfektor - innowacyjne rozwiązanie

Używanie termodezynfektora do czyszczenia instrumentów jest jednym z kluczowych kroków w kierunku ekologicznego gabinetu stomatologicznego. Nowoczesne termodezynfektory umożliwiają mikrodozowanie detergentu, kontrolują zużycie wody w oparciu o wielkość wsadu oraz czyszczą i dezynfekują instrumenty za pomocą wysokiej temperatury z minimalną ilością środków chemicznych. W porównaniu do mycia ręcznego termodezynfektor zużywa dziesięć razy mniej wody, co ma ogromny wpływ na zmniejszenie naszego śladu wodnego.

Uzdatnianie wody - ekologiczne rozwiązanie

Uzdatnianie wody w gabinecie stomatologicznym również przyczynia się do ochrony środowiska. Woda jest niezbędna do zasilania autoklawów, myjek ultradźwiękowych i unitów. Zamiast korzystać z wody kupnej, która jest droga i szybko traci swoje właściwości, warto zainwestować w przepływowe systemy uzdatniania wody. Te rozwiązania umożliwiają uzdatnianie wody w gabinecie stomatologicznym, co nie tylko zmniejsza koszty, ale także minimalizuje nasz wpływ na środowisko.

Oddzielanie odpadów

Oddzielanie papieru od folii w rękawach i pakietach do sterylizacji to kolejny ważny krok w kierunku ochrony środowiska. Nawet po użyciu opakowania do sterylizacji nie są one uważane za odpady niebezpieczne i można je poddać segregacji. Wprowadzenie surowej procedury selektywnej zbiórki odpadów innych niż niebezpieczne zapobiegnie mieszaniu się odpadów i zmniejszy ilość materiału odprowadzanego do spalarni. Dzięki temu ograniczymy negatywny wpływ na środowisko.

Staranne dobieranie materiałów jednorazowych

Staranne dobieranie dostawców materiałów jednorazowych jest kolejnym krokiem w kierunku ekologicznego gabinetu stomatologicznego. Przy wyborze dostawcy warto zwrócić uwagę na metody produkcji, pochodzenie surowców, profil etyczny i środowiskowy firmy. Wybierając dostawców, którzy dbają o ochronę środowiska, przyczynimy się do redukcji negatywnego wpływu na przyrodę.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium