ViscoStat Clear 30 ml Ultradent

Dostępność: dostępny
Cena: 169,00 zł 169.00
ilość szt.
Zyskujesz 10 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis produktu

ViscoStat Clear 30 ml

Producent Ultradent

ViscoStat Clear to roztwór 25% chlorku glinu, pod postacią przezroczystego żelu o działaniu hemostatycznym.

Lekarze stomatolodzy, na co dzień, w swoich gabinetach wykonują zabiegi, które często wymagają użycia tzw. opatrunku hemostatycznego. Ekstrakcje zębów, chirurgia stomatologiczna, opracowywanie ubytków. To tylko niektóre z nich. Nierzadko, podczas takich procedur dochodzi do krwawienia przyzębia. Podczas pobierania wycisków z zastosowaniem nici retrakcyjnych czy opracowywania ubytków poddziąsłowych, krwawienie może doprowadzić do odroczenia konkretnego zabiegu.

Dlatego zastosowanie preparatu ViscoStat Clear jest bardzo pomocne w tego typu procedurach. Chlorek glinu, zawarty w preparacie, ma działanie ściągające, przeciwzapalne i obkurczające dlatego jest tak cennym i często wykorzystywanym preparatem w gabinetach stomatologicznych.

Preparat ViscoStat Clear zalecany jest do stosowania w przypadku tamowania niewielkich krwawień. Można go stosować w odcinkach przednich, ponieważ eliminując krwawienie nie pozostawia jakichkolwiek osadów i przebarwień co w tym przypadku ma duże znaczenie estetyczne. Chlorek glinu zawarty w preparacie powoduje pęcznienie kolagenu a przy tym zamykanie światła drobnych naczyń krwionośnych. W celu uzyskania optymalnej retrakcji i jak najlepszego zatrzymania krwawienia, należy preparatem nasączyć nić retrakcyjną i umieścić ją w kieszonce dziąsłowej. Odczekać od 1 do 3 minut i sprawdzić czy krwawienie ustało opłukując miejsce silnym strumieniem wodnego aerozolu.J eśli krwawienie się juz nie pojawia można przystąpić do dalszych czynności u pacjenta. W przypadku dalszego krwawienia należy procedurę tamowania wykonać powtórnie.

Zastosowanie:

  • Tamowanie niewielkiego krwawienia podczas opracowywania ubytków.
  • Retrakcja szczelin przed pobraniem wycisku.

Opakowanie zawiera: 1 strzykawkę 30 ml ViscoStat Clear 

Inni kupili rownież
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium