Oxasil Mucosa 140 ml Kulzer

Dostępność: dostępny
Cena: 46,90 zł 46.90
ilość szt.
Zyskujesz 0 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis produktu

Oxasil Mucosa 140ml

Producent Kulzer 

Oxasil Mucosa 140ml to polisiloksanowa masa wyciskowa przeznaczona do użytku w gabinetach stomatologicznych i pracowniach protetycznych.

Masa Oxasil Mucosa w połączeniu z aktywatorem Oxasil Activator Paste służy do pobierania wycisków tzw. II warstwy w wyciskach jednoczasowych oraz wyciskach indywidualnych przy całkowitym bezzębiu.

Masy Oxasil bardzo dokładnie odwzorowują szczegóły pobieranego wycisku. Dzięki zastosowanym materiałom elastomerowym na bazie silikonu, cechuje je dobra rozciągliwość i poddawanie się wszelkim naprężeniom i naciskom.

Preparaty Oxasil znalazły swoje zastosowanie w szeroko pojętej technice protetycznej. Służą do pobierania wycisków w przypadku całkowitego bezzębia jak i z częściowymi brakami. Świetnie się sprawdzają jako materiał przy pobieraniu wycisków pod naprawy protez a także pod aparaty ortodontyczne, protezy szkieletowe, korony, szyny zgryzowe, i wiele innych zastosowań zgodnych z wymogami i wiedzą specjalistów.

Masę Oxasil Mucosa cechuje krótki czas wiązania, nawet przy zastosowaniu niewielkiej ilości aktywatora Oxasil Activator Paste.

Masy polisiloksanowe Oxasil występują w 3 wersjach:

  • Oxasil Very Light Flov-typ 3 kolor niebieski, konsystencja -light bodied
  • Oxasil Light Flov- typ 3 kolor niebieski, konsystencja -light bodied
  • Oxasil Mucosa- typ 2 kolor pomarańczowy, konsystencja -medium bodied

Proporcje mieszania:

  • 12 podziałek masy + 12 podziałek aktywatora
  • Czas mieszania 30s
  • Czas wiązania w ustach pacjenta 4 minuty

Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku stwierdzonej alergii na składnik. Nie stosować u pacjentek ciężarnych lub karmiących oraz u dzieci poniżej 6 roku życia. Nie stosować u pacjentów o stwierdzonej alergii na cynę lub olejek z mięty pieprzowej.

Opakowanie zawiera:

1x tuba o pojemności 140ml Oxasil Mucosa

Inni kupili rownież
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium