Pionowa i pozioma augmentacja wyrostka

Dostępność: brak towaru
Cena: 299,00 zł 299.00
ilość szt.
Zyskujesz 20 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis produktu

Pionowa i pozioma augmentacja wyrostka

Wydawnictwo: Kwintesencja

Książka została poświęcona poziomej i pionowej augmentacji wyrostka zębodołowego, ale to nie wszystko. Poza tym, że tekst został w dużej mierze skupiony wokół sposobów regeneracji tkanek twardych i miękkich, przedstawia także sprawdzone sposoby na utrzymanie zregenerowanego grzbietu wyrostka i konturu tkanek miękkich, które według autora okazują się być najbardziej wymagającym etapem leczenia.

Warto zaznaczyć, że powodzenie (lub niepowodzenie leczenia) jest wynikiem kilku nakładających się na siebie czynników. Do pierwszej i najbardziej elementarnej zaliczyć trzeba odpowiedni dobór pacjenta, gdzie to w roli lekarza leży ocena możliwości i zasadności wykonania zabiegu. Drugi, równie istotny czynnik, to precyzja i znajomość odpowiednich technik chirurgicznych. Trzecim ważnym czynnikiem jest odpowiednie postępowanie pozabiegowe (w tym wypadku należy pamiętać, że wybór uzupełnień tymczasowych będzie miał ogromne znaczenie).

 

Spis treści:

Wprowadzenie

I. Chirurgiczny set-up i przygotowanie pacjenta

Rozdział skupia się na przedstawieniu kryteriów wyboru odpowiedniego pacjenta i jego późniejsze przygotowanie do zabiegu, dostosowanie leków, przygotowanie pacjenta w sali zabiegowej, opiekę po jego przeprowadzeniu i zdjęcie szwów.

II. Błony i materiały augmentacyjne

Rozdział został poświęcony omówieniu zagadnień z sektora poziomej sterowanej regeneracji kości (GBR) oraz pionowej sterowanej regeneracji kości (GBR) z wykorzystaniem różnych błon. Czytelnicy znajdą także informacje o materiałach augmentacyjnych, które są wykorzystywane w GBR i ich reprezentatywne przypadki.

III. Wewnątrzustne pobieranie kości autogennej

Rozdział skupia się na dostarczeniu informacji zarówno o tych tradycyjnych metodach pobierania kości oraz nowocześniejszych, które są mniej inwazyjne.

IV. Anatomia chirurgiczna dna jamy ustnej

Rozdział zawiera szczegółowy opis oraz bogatą część fotograficzną, obrazującą anatomię dna jamy ustnej. Ujęto w nim najistotniejsze cechy anatomiczne: mięśnie, naczynia krwionośne, nerwy i gruczoły ślinowe.

V. Zasady pionowej i poziomej augmentacji wyrostka w odcinku bocznym żuchwy

Rozdział w całości skupia się na precyzyjnym omówieniu kształtu płata, przygotowaniu miejsca zbiorczego, zarządzaniem i dostosowaniem błony, mobilizacji płata językowego, odpowiedniego postępowania z płatem przedsionkowym. Zawiera informacje odnośnie wolnym od napięcia zespoleniu płatów w pionowej i poziomej augmentacji w odcinku bocznym żuchwy. Zostały także przedstawione ważne czynniki wpływające na procesy gojenia się i prawidłowego leczenia skomplikowanych ubytków.

VI. Pionowa augmentacja wyrostka

Rozdział zawiera omówienie dostępnych sposobów wykonywania pionowej augmentacji kości.

VII. Pionowa augmentacja wyrostka w odcinku bocznym żuchwy

Rozdział zawiera istotne informacje o czynnikach, które należy wziąć pod uwagę podczas przeprowadzania leczenia: biotyp i dostępne tkanki skeratynizowane przed przeszczepem, bezpieczeństwo, zmiany grzbietu wyrostka, rodzaje śluzówkowo-grzbietowe,

VIII. Augmentacja wyrostka w odcinku przednim żuchwy

Rozdział został poświęcony płatom przedsionkowym i językowym, przygotowaniu miejsca biorczego, adaptacji i stabilizacji błony, uwolnieniu płata przedsionkowego, mobilizacji płata językowego i zamknięciu płatów. Zostały w nim także ujęte przypadki kliniczne obrazujące przedstawiane techniki.

IX. Pionowe i poziome ubytki kostne w odcinku bocznym szczęki

W rozdziale zostały zawarte informacje odnośnie projektu płata i augmentacji zatoki poparte przypadkami klinicznymi.

X. Pozioma augmentacja wyrostka – sausage technique

Rozdział zawiera bardzo dokładny opis pracy z wykorzystaniem tej metody. Ukazuje, że połączenie wiórków kości autogennej z ABBM i błoną resorbowalną jest efektywną metodą i bezpieczną w stosowaniu.

XI. Augmentacja wyrostka w odcinku przednim szczęki

Rozdział zawiera informację o augmentacji wyrostka w odcinku przednim szczęki, który znajduje się w wyjątkowej lokalizacji.

XII. Odtworzenie brodawki w połączeniu z pionową augmentacją w przypadku braku pojedynczego zęba

Rozdział zawiera informacje o bardzo rozwiniętych ubytkach związanych z brakiem pojedynczego zęba wraz z jednoczesną utratą brodawek.

XIII. Chirurgiczne zarządzanie zaawansowanymi pionowymi ubytkami wyrostka w odcinku przednim szczęki

Rozdział zawiera szczegółową analizę ubytków w odcinku przednim, a także sugerowane sposoby ich leczenia

XIV. Lateralizacja nerwy nosowo-podniebnnego, płat podniebnny

Rozdział zawiera podstawowe informacje odnośnie samego płata podniebnnego oraz oceny klinicznej.

XV. Chirurgia śluzówkowo-dziąsłowa po augmentacji kości

Rozdział zawiera szeroki opis istotnych zasad chirurgii śluzówkowo-dziąsłowej. Reguły te zostały określone poprzez zmodyfikowane techniki chirurgiczne.

XVI. Nowe perspektywy chirurgii śluzówkowo-dziąsłowej po augmentacji wyrostka

Rozdział został poświęcony raczkującym metodom pozwalającym uzyskać nowe metody w pracy klinicznej (CMX oraz FGG).

XVII. Nowe perspektywy zachowania kości po augmentacji wyrostka

Rozdział zawiera informacje o problemach i dużym znaczeniu zachowania regenerowanej kości wyrostka.

XVIII. Odtworzenie i utrzymanie korzystnej architektury dziąsła z użyciem pojedynczych implantów w mnogich brakach

W rozdziale autor zwraca uwagę na fakt, że największym wyzwaniem leczenia z wykorzystaniem implantów jest wstawienie pojedynczych zębów, które do złudzenia przypominają naturalne uzębienie. Istotą zabiegów nie jest jednak efekt wizualny, a utrzymanie prawidłowej architektury dziąsła, która wykaże się odpowiednią stabilnością w czasie.

XIX. Rekonstrukcja bezzębnej zresorbowanej szczęki

W rozdziale udowodniono, że GBR może zostać zastosowane do odnowienia poważnie zresorbowanej szczęki.

XX. Powikłania w procedurach augmentacji wyrostka

Istotą każdego zabiegu jest zachowanie bezpieczeństwa i przewidywalności. Każdy klinicysta wie, że terapia regeneracyjna jest ryzykowna, ale stopień ryzyka może zostać znacznie zmniejszony, jeśli wykorzystane zostaną techniki przedstawione w publikacji.

XXI. Zastosowanie czynników wzrostu

Inni kupili rownież
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium