A Sculean Periodontologiczna terapia regeneracyjna

Periodontologiczna_terapia_regeneracyjna.png
  • promocja
Dostępność: brak towaru
Cena: 138,61 zł

Cena regularna: 145,90 zł

138.61
ilość szt.
Zyskujesz 10 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis produktu

Periodontologiczna terapia regeneracyjna

Wydawnictwo: Kwintesencja

Terapia regeneracyjna jest wyjątkowo postępową dziedziną wiedzy, w ostatnich kilkunastu latach pojawiło się wiele nowych rozwiązań. Celem terapii regeneracyjnej jest dotarcie do momentu, w którym każdorazowe jej stosowanie daje przewidywalną rekonstrukcję tkanek twardy i miękkich, utraconych z powodu zapalenia przyzębia lub doznanego urazu. Wprowadzenie do leczenia stomatologicznego terapii regeneracyjnej jest bardzo istotne nawet z punktu pacjenta, ponieważ pozwala na znaczną poprawę jakości życia.

Ostatnie lata udowodniły, że terapia regeneracyjna w periodontologii stale się rozwija. Obszar działań uległ powiększeniu i na dziś dzień możliwe jest oczyszczanie powierzchni korzenia i preparacji do podejścia obejmującego pojęcia biologiczne, wyższej klasy biomateriały czy nowocześniejsze techniki chirurgiczne, otwierające drogę do stosowania regeneracji w konkretnym ubytku lub przypadku.

Aktualnie mnogość dostępnych technik i rozwiązań, a także kolejne nowe materiały, powodują trudności w podejmowaniu decyzji co do odpowiednich środków wykorzystanych w terapii regeneracyjnej. Efektem jest bardzo duża odpowiedzialność spoczywająca na stomatologu, który musi złożyć wszystkie elementy tej układanki w taki sposób, aby wybrać optymalne rozwiązanie dla danego pacjenta.

Książka została napisana w taki sposób, aby przejść przez wszystkie istotne dla tej dziedziny zagadnienia, nie tracąc istoty zagadnienia pod względem klinicznym. Publikacja przede wszystkim pomoże zrozumieć periodontologom i stomatologom, jakie możliwości daje terapia regeneracyjna, a także jakie są jej ograniczenia.

W publikacji znajdują się informacje, które ułatwią zrozumienie tekstu i pomogą w zapoznaniu się z podstawowymi koncepcjami oraz umożliwią przegląd kierunków, w stronę których najprawdopodobniej będzie rozwijała się terapia regeneracyjna. Publikacja jest o tyle ciekawa, że jest swego rodzaju kompilacją wielu różnych tematów z zakresu regeneracji, opracowanych przez wielu cenionych naukowców - w efekcie uzyskujemy szerokie spojrzenie na jeden temat. Treść została ułożona w prostą w odbiorze logiczną całość, która swój początek ma w podstawach diagnostyki, poprzez rokowanie i leczenie, aż do aspektów technicznych i naukowych regeneracji. W szczegółowy sposób zaprezentowano najistotniejsze czynniki wywierające wpływ na proces gojenia rany, a także uwzględniono informacje odnośnie wykorzystania matryc i czynników biologicznych używanych w reparacji i regeneracji tkanek. Poddano analizie użycie sterowanej terapii tkanek w procesie regeneracji tkanek miękki w ubytkach śródkostnych. Każdy z omawianych tematów pozwoli na poszerzenie wiedzy lekarza w zakresie przyzębia i ułatwią wybór narzędzi potrzebnych do tej pracy.

 

Książka zawiera (spis treści):

I. Wstęp.

Nadrzędnym przeznaczeniem książki jest szerokie i rzetelne przedstawienie wielu aspektów wynikających z regeneracji przyzębia. Solidne i poparte dowodami przypadki kliniczne oraz mocne podstawy teoretyczne pomogą zrozumieć celowość stosowania tej metody.

II. Anatomia przyzębia.

Rozdział zawiera pełny opis tkanek przyzębia, a szczególną uwagę skupia na uwzględnieniu ich struktury i oddziaływaniu w procesie osłony i stabilnemu utrzymaniu zęba.

III. Gojenie rany i regeneracja przyzębia.

Głównym celem rozdziału jest ukazanie na tle historycznym najważniejszych obserwacji biologicznych wynikających z procesu zasklepiania się ran i gojenia przyzębia. Efekty ukazano na modelach doświadczalnych, pozwalających łatwo zaobserwować wzrastający potencjał.

IV. Sterowana regeneracja tkanek: koncepcja biologiczna i zastosowanie kliniczne w ubytkach śródkostnych.

Najważniejszym zadaniem rozdziału jest krótki opis biologicznego tła i ukazanie rezultatów zdobytych po klinicznym użyciu sterowanej regeneracji tkanek (GTR), z naciskiem na ubytki śródkostne.

V. Sterowana regeneracja tkanek: zastosowanie w furkacji.

Rozdział skupia się na możliwościach leczenia furkacji z wykorzystaniem GTR

VI. Biologia preparatu Emdogain.

Celem rozdziału jest omówienie biologii preparatu Emdogain i przedstawienia, w jaki sposób wpływa na tkanki oraz komórki, a także ukazania mechanizmu stymulowanej przez niego regeneracji.

VII. Zastosowanie białek matrycy szkliwa w ubytkach śródkonstnych: leczenie regeneracyjne oparte na biologii.

Rozdział przedstawia, w jaki sposób EMD wpływa na ubytki śródkostne w prowadzeniu terapii regeneracyjnej przyzębia.

VIII. Zastosowanie białek matrycy szkliwa w ubytkach furkacji.

Rozdział zawiera opis możliwości oferowanych przez EMD i zakres działań regeneracyjnych w obszarach jego stosowania.

IX. Leczenie recesji dziąsłowych z zastosowaniem sterowanej regeneracji tkanek lub preparatu Emdogain.

Rozdział zawiera opisy przypadków klinicznych z zastosowaniem przy odpowiednim kryterium doboru procedury rezultaty stosowania GTR lub Emdogain.

X. Rola materiałów wszczepowych w regeneracyjnej terapii przyzębia.

Rozdział obrazuje, w jaki sposób leczenie ubytków przyzębia z wykorzystaniem substancji kościozastępczych wpływa na przyzębie.

XI. Procedury skojarzone w regeneracyjnej chirurgii przyzębia.

Rozdział traktuje o możliwościach łączenia metod w regeneracyjnej chirurgii przyzębia i wzajemnych korelacji pomiędzy poszczególnymi materiałami w odniesieniu do efektów, jakie mogą dać.

XII. Zastosowanie kliniczne techniki w regeneracyjnej terapii.

XIII. Inżynieria tkanek miękkich: czynniki wzrostu.

Rozdział ukazuje generalną charakterystykę bodźców wzrostu i zróżnicowania, odnosząc się do badań doświadczalnych i klinicznych nad możliwościami, jakie oferuje stymulacja regeneracji przyczepu przyzębia.

XIV. Nowe metody eksperymentalne w regeneracji tkanek przyzębia.

Rozdział został poświęcony najnowszym rokującym metodom, które jeszcze dziś są w fazie eksperymentalnej, ale z czasem mogą okazać się kolejnym przełomem (inżynieria tkankowa, rusztowanie, cząsteczki sygnałowe, komórki, terapia genowa,

XV. Rokowanie i czynniki ryzyka w regeneracji tkanek przyzębia.

Rozdział został poświęcony analizie aspektów, mogących wpływać na krótkotrwałe i długotrwałe wyniki efekty regeneracyjnej terapii przyzębia.

XVI. Projektowanie płata i techniki szycia dla optymalizacji wyników procedur rekonstrukcyjnych.

Rozdział przedstawia rozwiązana techniczne i zalecenia przy dokonywaniu wyboru projektu płata i odpowiedniej metody szycia podczas wykonywania technik rekonstrukcji ubytków śródkostnych.

XVII. Regeneracja przyzębia: ryzyko powikłań i nowe trendy w chirurgii.

Rozdział zawiera zestawienie wniosków wynikające z prowadzenia badań nad użyciem terapii regeneracyjnej w naprawie ubytków śródkostnych, furkacji i pokrycia korzeni.

XVIII. Techniki mikrochirurgiczne w regeneracyjnej terapii przyzębia.

Rozdział zawiera opis zaawansowanych metod chirurgicznych, które są nieocenioną pomocą podczas przewidywalnego zamknięcia płata i jego późniejszego gojenia się.

Inni kupili rownież
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium