Mosty Adhezyjne Minimalnie inwazyjne – Estetyczne

Dostępność: dostępny
Cena: 109,90 zł 109.90
ilość szt.
Zyskujesz 10 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis produktu

Mosty adhezyjne. Minimalnie inwazyjne – estetyczne - trwałe.

Wydawnictwo: Kwintesencja

Książka jest kwintesencją wiedzy, zawierającą szczegółowe instrukcje pracy z mostami adhezyjnymi i praktyczne wskazówki, które ułatwią pracę i pozwolą lepiej zrozumieć stosowaną technikę. Na dzień dzisiejszy, o ile zęby pacjenta są zdrowe i bez zmian próchnicowych, jednoskrzydłowe mosty metalowo-ceramiczne i pełnoceramiczne są najlepszą alternatywą dla pojedynczych implantów i pozostałych metod stosowanych w stomatologii. To rozwiązanie pozwala na osiągnięcie doskonałych efektów z wykorzystaniem mało inwazyjnych metod.

Wiedza zawarta w książce pozwala na jasne określenie, jakich zasad podczas pracy należy przestrzegać i których praktyk unikać, aby wdrożone leczenie zakończyło się pełnym powodzeniem. Każdy dentysta, który miał styczność z omawianą metodą wie, że jest ona bardzo wymagająca pod względem technicznym, ale przy prawidłowym wykonaniu i zalecanym postępowaniu jest łatwa i niezawodna. Drobiazgowe postępowanie w przypadkach wykonywania mostów adhezyjnych zostało udokumentowane za pomocą tekstu i zdjęć, przy czym warto wspomnieć, że niektóre z nich mają ponad 20 lat, dlatego na ich przykładzie doskonale widać rozwój w stosowaniu mostów adhezyjnych.

Mosty adhezyjne są znane lekarzom już od niemała 20 lat, są stosowane jako minimalnie inwazyjna alternatywa dla tradycyjnych rozwiązań. Pomimo tego, że jednoskrzydłowe metalowo-ceramiczne i pełnoceramiczne mosty nie wychodzą z użycia, wielu stomatologów wykazuje obiekcje do ich stosowania. Książka ma za zadanie pomóc usystematyzować i ugruntować wiedzę potrzebna do wykonywania mostów adhezyjnych i zniwelować sceptyczne nastawienie.

Prawdą jest, że ta metoda jest wrażliwa na wiele błędów technicznych, jednak przy odpowiednim postępowaniu staje się wyjątkowo prosta i, co najważniejsze, niezawodna. Publikacja skupia się w znacznej większości na podbudowach z tlenku cyrkonu, którego właściwości łączą w sobie estetykę i wytrzymałość.

 

Spis treści:

 1. Dlaczego most adhezyjny stał się mostem jednoskrzydłowym
 2. wskazania do stosowania mostów adhezyjnych
 3. przeciwwskazania do wykonania mostu adhezyjnego
 4. Efekty kliniczne jednoskrzydłowych mostów adchezyjnych
 5. Zalety i wady jednoskrzydłowych mostów adhezyjnych
 6. Kiedy most adhezyjny należy zacementować na stałe
 7. Prawidłowa diagnostyka i planowanie podstawą do sukcesu
 8. Przygotowanie do leczenia
 9. Metalowo-ceramiczne mosty adhezyjne – w skrócie
 10. Pełnoceramiczne mosty adhezyjne – szczegółowo
 11. Blokować czy nie blokować – oto jest pytanie
 12. Rekonstrukcja kłów i przedtrzonowców
 13. Opieka następowa – unikanie wizyt i rozwiązywanie problemów
 14. 10 najczęstszych błędów popełnianych w leczeniu z zastosowaniem mostów adhezyjnych
 15. Załącznik
Inni kupili rownież
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium