Estetyczna rehabilitacja - Leczenie protetyczne 2

Dostępność: dostępny
Cena: 239,90 zł 239.90
ilość szt.
Zyskujesz 20 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis produktu

Estetyczna rehabilitacja - Leczenie protetyczne tom II

Wydawnictwo: Kwintesencja

Stomatologia estetyczna jest coraz popularniejsza zarówno po stronie lekarzy, jak i pacjentów, którzy bardzo często wymagają wykonania obejmujących duże obszary uzupełnień estetycznych. Dziś klinicysta musi cechować się szeroką wiedzą na temat okluzji, implantologii i szeregu zasad, którymi objęte są złożone rehabilitacje protetyczne.

Pierwszy tom książki może zostać potraktowany jako preludium, skupiające się na szczegółowym wyłożeniu podstaw koniecznych do wykonania uzupełnienia o odpowiedniej estetyce. Drugi tom został napisały przy udziale Giancario Barducciego; autor dzieli się swoim doświadczeniem zdobytym na polu wieloletniej praktyki z zakresu stomatologii estetycznej.

Publikacja oferuje czytelnikowi sprawdzoną i powtarzalną metodykę. Instruuje, jak prawidłowo wykonać leczenie z użyciem licówek, koron, implantów i mostów okrężnych. Najważniejszą ideą, która przyświeca autorom przez całą treść, jest skrupulatność – konieczność dokładnego i bezkompromisowego zastosowania najwyższych standardów czynnościowych i estetycznych, bez względu na ukształtowanie się początkowej sytuacji klinicznej.

Znakomicie opracowany tekst tworzy spójną i logiczną bazę udokumentowanej wiedzy, popartej zdjęciami. W efekcie czytelnik otrzymuje znakomicie opracowaną pozycję, z usystematyzowaną wiedzą, gdzie każda z prezentowanych technik została przedstawiona krok po kroku i dokładnie zilustrowana.

Każdy z opracowanych przypadków klinicznych jest inny, jednak łączy je jedna wspólna cecha: mieć zawsze przed oczami efekt końcowy i kierować swoją uwagę ku znaczeniu każdego z poszczególnych etapów. Autor poświecił bardzo wiele uwagi na ukazanie, w jaki sposób wykorzystać konkretne aspekty (wizualizacja wstępna, okluzja, uzupełnienia tymczasowe, kształtowanie tkanek miękkich, pobranie wycisku), aby osiągnięte efekty były jak najdokładniejszym odtworzeniem oczekiwanego rezultatu.

Publikacja prezentuje systematyczne postępowanie w trakcie pracy klinicznej związanej z uzupełnieniami protetycznymi przy wykorzystaniu filarów własnych i implantów. Postępowanie zostanie ukazane z uwzględnieniem wszystkich elementarnych kroków - do tego celu autor omówił każdy proces na podstawie konkretnych etapów klinicznych. Mnogość ilustracji pozwala dostrzec wiele szczegółów, a dodatkowe tabele pomogą w usystematyzowaniu wszystkich istotnych wiadomości.

 

Spis treści (główne rozdziały):

I. Komunikacja z laboratorium – diagnostyczny WAX-UP

Informacje, jak wykonać prawidłowy diagnostyczny wax-up korzystając z informacji dostarczonych z kartą laboratoryjną. Pozwala na wizualizację ostatecznego uzupełnienia protetycznego, którego założeniem jest osiągnięcie konkretnych celów estetyczno czynnościowych.

II. Wykonanie i wprowadzenie uzupełnienia tymczasowego

Opis działań (wykonanie wraz z wprowadzeniem uzupełnienia tymczasowego) mający w założeniu ocenę odniesionych z użyciem diagnostycznego wax-up modyfikacji.

III. Biologiczna integracja uzupełnienia tymczasowego i ostateczna preparacja

Zastosowanie doskonałej integracji biologicznej uzupełniania tymczasowego z wykorzystaniem prawidłowego odtworzenia i zachowania odpowiednich warunków dziąsłowych.

IV. Od uzupełnienia tymczasowego do ostatecznej rekonstrukcji: wycisk i transfer danych

Prawidłowe dostarczenie do laboratorium każdej niezbędnej informacji, aby umożliwić stworzenie ostatecznej rekonstrukcji, która odpowiada uzupełnieniu tymczasowemu.

V. Wykonanie ostatecznej rekonstrukcji protetycznej

Jak najkorzystniej zintegrować uzupełnienie protetyczne z wykorzystaniem systematycznego postępowania oraz jak najtrafniej wybrać technikę i odpowiednie materiały.

Inni kupili rownież
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium