Estetyczna rehabilitacja - Analiza estetyczna tom1

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 169,90 zł 169.90
ilość szt.
Zyskujesz 10 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Mauro Fradeani - Analiza estetyczna tom I. Estetyczna rehabilitacja uzupełnieniami stałymi

Wydawnictwo: Kwintesencja

Można wyłuskać kilka elementarnych i ogólnie przyjętych zasad, które powodują, że dane zjawisko jest odbierane przez nas jako atrakcyjne. Mimika i uśmiech są elementami determinującymi o jakości i wyrazistości twarzy. Poza czynnikiem wizualnym te same aspekty odpowiadają za komunikację niewerbalną i to właśnie dzięki nim możemy wyrażać emocje.

Pierwszy tom książki skupia się na elemencie estetycznym i jego istocie podczas planowania leczenia. Niektóre z zagadnień pomagają stomatologowi zrozumieć wizualne parametry analizy twarzy, zębów, warg, zagadnień fonetycznych, zębowych oraz dziąsłowych. Każdy z wymienionych czynników zostaje poddany szczegółowej analizie pod kątem protetycznym oraz praktycznym, co zdecydowanie ułatwia stworzenie optymalnego i indywidualnego planu leczenia dla każdego pacjenta. Warto pamiętać o tym, że prawidłowe leczenie musi przebiegać we współpracy multidyscyplinarnej, z zaangażowaniem lekarzy specjalizujących się w konkretnej dziedzinie.

Prezentowana w publikacji metodyka kliniczna pozwala na przeprowadzenie prawidłowego leczenia pod kątem biologicznym oraz czynnościowym. Jeśli dołożymy do tego uwzględnienie parametrów estetycznych, końcowy efekt wykonanego uzupełniania protetycznego sprawi, że uśmiech pacjenta stanie się piękniejszy. Samo doświadczenie i intuicja stomatologa nie wystarczą, aby osiągnąć ten cel.

Estetyka zębów i twarzy jest podporządkowana szeregowi znanych praw. Ogólna mimika i uśmiech są określeniem wyrazu twarzy. Wszyscy chcemy wyróżniać się atrakcyjnym uśmiechem, a celem lekarza stomatologa jest poprawienie istniejących zaburzeń czynnościowych, aby wszystkie zmiany były zgodne z oczekiwaniami pacjenta, a jednocześnie zachowywały jego indywidualny wyraz twarzy. Aby ułatwić zrozumienie wszystkich parametrów estetycznych, opracowano, bazując na wszystkich sześciu rozdziałach, protokół estetyczny, ułatwiający w znaczny sposób systematyczną analizę kryteriów, które powinny być brane pod uwagę podczas leczenia.

Książka jest bogato ilustrowana, prezentuje wyniki odpowiadające w równym stopniu wszystkim lekarzom oraz pacjentom, wywodzącym się z różnych grup wiekowych i kulturalnych. Całość została zredagowana tak, aby tworzyć tekst praktyczny i systematyczny. Pierwsze strony prezentują powitanie pacjenta w gabinecie, kolejno przechodząc krok po kroku analizę estetyczną oraz techniczne aspekty leczenia. Jednoznacznie, klarowne i zrozumiałe słownictwo, poprzez które czytelnik zostaje wprowadzony w najbardziej elementarne zagadnienia z sektora estetyki zębów i twarzy, dzięki czemu w przyszłości będzie w stanie samodzielnie przeprowadzić konsekwentne leczenie stomatologiczne.

Analiza estetyczna

Przed podjęciem planowanego leczenia, konieczna jest dokładna ocena oczekiwań pacjenta i istniejące opcje terapeutyczne (informacje zawarte w rozdziale pierwszym). Kolejnym krokiem jest przeanalizowanie wszystkich indywidualnych cech twarzy, ruchu warg, biorąc pod uwagę przy tym kryteria dotyczące twarzy, kompozycji zębów i fonetyki (informacje zawarte w rozdziale drugim, trzecim i czwartym). Kompletną informację stomatolog otrzymuje po analizie kryteriów zespołu zębowo-dziąsłowego (rozdział piąty i szósty). Stosując się do takiego procesu, lekarz jest w stanie wybrać odpowiednią opcję leczenia, aby ostateczne uzupełnienie protetyczne było doskonałym dopełnieniem nie tylko „małej ramy” (okolice ust), ale także „dużej ramy” (cała twarz).

 

Rozdziały:

  1. Komunikacja z pacjentem – jak uważnie słuchać i jak rozmawiać,
  2. Analiza twarzy – kształtowanie uzupełnienia protetycznego zgodnie z liniami referencyjnymi twarzy,
  3. Analiza zębowo-wargowa – estetyczna integracja uzupełnienia protetycznego zgodnie z dynamiką warg i parametrami wargowo-zębowymi,
  4. Analiza fonetyczna – stworzenie odpowiednich warunków zgryzowych oraz określenie prawidłowego ustawienia i długości zębów zgodnie z parametrami zębowo-wargowymi podczas mówienia.
  5. Analiza zębów – stworzenie prawidłowych warunków estetycznych i czynnościowych dzięki optymalizacji kształtu, wielkości i położenia zębów przednich.
  6. Analiza dziąsła – stabilizacja przyzębia w przypadku dziąsła brzeżnego.

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium