Endosal 10 g Chema

Dostępność: dostępny
Cena: 12,90 zł 12.90
ilość szt.
Zyskujesz 0 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis produktu

Endosal 10 g Chema

Producent: Chema Elektromet

Endosal jest preparatem służącym do płukania i poszerzania kanałów korzeniowych.

Preparat zawiera disodu edetynian (EDTA), który zachodzi w reakcję z mineralnymi składnikami tkanek twardych zęba (działanie chelatujące), czyniąc je podatnymi na opracowanie mechaniczne. Niskie napięcie powierzchniowe zapewnia zwiększona penetrację preparatu w tkanki twarde zęba. Zapewnia usuwanie warstwy mazistej. 1 g płynu zawiera 150 mg disodu edetynianu.

Zastosowanie:

  • leczenie endodontyczne
  • poszerzanie kanałów korzeniowych
  • płukanie kanałów korzeniowych

Endosal zastosowany do płukania kanałów korzeniowych, ułatwia mechaniczne opracowanie kanałów, usuwa część mineralną warstwy mazistej, zmniejsza ryzyko złamania narzędzia w opracowywanym kanale. W przypadku poszerzania kanałów korzeniowych, ułatwia poszerzenia mechaniczne wąskich i zakrzywionych kanałów. Szczególnie wskazany jest w przypadkach udrożnień kanałów gdy występuje w nich obliteracja i zębiniaki.

Sposób użycia:

  • płukanie kanałów korzeniowych - preparat do kanału należy wprowadzić za pomocą strzykawki z igłą z boczną perforacją. Igłę należy wprowadzić na głębokość około 2 mm, mniejszą niż długość robocza, a więc jej szczyt powinien znaleźć się w obrębie części wierzchołkowej kanału. Igła w żadnym wypadku nie powinna się klinować; podczas aplikacji nie należy wywierać zbytniego nacisku na tłok strzykawki, aby nie przepchnąć roztworu poza otwór wierzchołkowy korzenia zęba. Aby zapobiec oddzieleniu igły od strzykawki zaleca się użycie strzykawki z gwintem. W celu skutecznego usunięcia warstwy mazistej, kanał należy płukać przez okres 1 - 2 min.
  • w przypadku zębów z szerokim otworem wierzchołkowym ( zęby z resorpcją wierzchołka korzenia, nadmiernie poszerzone lub z nieukończonym rozwojem ) należy płukać ostrożnie
  • w konwencjonalnych przypadkach, płukanie kanału należy wykonać po całkowitym opracowaniu kanału. Aby uniknąć ew. interakcji z innymi środkami stosowanymi do płukania kanału, przed i po użyciu wyrobu, zaleca się przepłukanie kanału wodą oczyszczoną
  • poszerzanie i udrażnianie kanału korzeniowego - w celu odsłonięcia i poszerzenia ujść kanałowych, należy na dnie komory zęba umieścić wacik nasączony Endosalem® na okres 24 godz.
  • w celu udrożnienia kanału lub poszerzenia jego średnicy, należy często płukać kanał preparatem i pozostawiać go na okres 3-5 minut. Równocześnie należy opracowywać kanał mechanicznie.

Opakowanie zawiera: 1 x Endosal 10 g Chema

Produkty powiązane

Inni kupili rownież
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium