C. Pagani - Opracowanie zębów Wiedza i Sztuka

Dostępność: dostępny
Cena: 99,00 zł 99.00
ilość szt.
Zyskujesz 0 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis produktu

Opracowanie zębów – wiedza & sztuka

Wydawnictwo: Kwintesencja

Publikacja opracowana przez profesora Clovisa Pagani i współautorów jest bardzo cenną bazą wiedzy dla każdego lekarza stomatologa, zajmującego się leczeniem odtwórczym. Cały podręcznik został poświęcony kompleksowej preparacji zębów, która jest podstawowym zabiegiem wykonywanym w gabinecie. Tekst zawiera informacje teoretyczne i praktyczne, a książka została wyposażona w bogaty zbiór ilustracji, zawierający ponad 700 trójwymiarowych grafik. Przeanalizowano wszystkie aktualne metody preparacji zębów pod wypełnienia pośrednie z zachowaniem szczególnej uwagi na ochronę pod względem biologicznym, zachowawczość podczas procedur zabiegowych i skrupulatność.

Podręcznik jest bardzo aktualny i odpowiada na potrzeby nowoczesnej stomatologii, a jego autorzy wykazali się bardzo dużym obiektywizmem i starannością w doborze prezentowanych metod preparacji ubytku. Książka posiada wewnętrzny podział na osiem rozdziałów, które w harmonijny sposób tworzą przewodnik teoretyczny i praktyczny postępowania klinicznego. Każda z technik stosowana w preparacji ubytku została poparta wynikami badań i dokumentacją medyczną.

Tekst został zamknięty w minimalistycznej, lapidarnej formie, bez niepotrzebnej erudycji. Krótkie, zwięzłe i treściwe opisy wszystkich prezentowanych przypadków oraz prosty język sprawiają, że przyswojenie wiedzy zawartej w publikacji staje się łatwe i przyjemne.

Szczególną uwagę poświęcono na prawidłowe przeprowadzenie procedur oraz dokładność podczas zabiegów, co jest bezpośrednio miarą jakości pracy stomatologa.

ROZDZIAŁY:

I. Uzupełnienia pośrednie: wprowadzenie.

Zawiera wprowadzenie do do rozpoczęcia wykonywania uzupełnień pośrednich. W prostych zdaniach, z wykorzystaniem grafik, klaruje ten najbardziej elementarny aspekt w pracy dentysty.

II. Planowanie uzupełnienia.

Kompletna informacja dotycząca planowania leczenia odtwórczego, która pozwoli zrozumieć jego istotę i sens. Przedstawione objaśnienia są doskonałą wskazówką, jak wprowadzić planowanie do codziennych procedur obowiązujących w gabinecie.

III. Opracowanie zębów: zasady.

Konsekwentny i prosty w odbiorze opis przeprowadzenia preparacji zęba.

IV. Uzupełnienia wewnątrzkoronowe.

Systematyczny i kompletny opis uzupełnień wewnątrzkoronowych.

V. Uzupełnienia zewnątrzkoronowe.

Systematyczny i kompletny opis uzupełnień zewnątrzkoronowych.

VI. Preparacje zachowawcze.

Skrupulatny opis odnoszący się do wykonywania preparacji zachowawczych, w którym największy nacisk położono na ukazanie istoty zachowania tkanek zęba oraz kwestie biologiczne. Rozdział zawiera także opis poszczególnych narzędzi wykorzystywanych podczas wykonywania zabiegu.

VII. Preparacje zębów po leczeniu endodontycznym.

Szczegóły dotyczące postępowania w sytuacji pracy na zębach o znaczącym ubytku, z dużą uwagą został potraktowany temat zębów będących po leczeniu kanałowym.

VIII. Uzupełnienia frezowane adhezyjnie.

W całości oddany procedurom wykonywanym w sytuacji wykonywania uzupełnień adhezyjnych.

Inni kupili rownież
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium